KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli polisinden 16 ilde kaçak sigara operasyonu
Kocaeli polisinden 16 ilde kaçak sigara operasyonu
Polis-Adliye
29 Kasım 2012 Perşembe 14:30
  • 1743
  • 2

Kocaeli polisinden 16 ilde kaçak sigara operasyonu

Kocaeli polisinin son 11 ayda yaptığı operasyonlarda ele geçirilen kaçak sigara, puro, esrar ve nargile tütününün piyasa değerinin 15 milyon TL olduğu öğrenildi

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 15 ilde yaptıkları kaçak tütün mamulleri operasyonunda 93 kişi gözaltına alınırken, yüzbinlerce tütün ve tütün mamulü ele geçirildi. Kocaeli'de 11 ayda gerçekleştirilen operasyonlarda 15 milyon TL değerinde 1 milyon 800 bin adete yakın kaçak sigara ele geçirildi. Operasyonlar sonucu teröre finans sağlayan bir damar daha kesilmiş oldu. 


9 AYLIK ÇALIŞMA

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri daha önceki aylarda yaptıkları operasyon ve istihbaratlardan hareketle gerçekleştirdikleri son operasyonla kaçakçılara büyük darbe vurdu. Alınan bilgi ve iddialara göre; ekipler yaklaşık 9 ay boyunca yaptıkları çalışmalarda, ilimizde kurulan semt pazarları ve bazı işyerlerinde gümrük kaçağı sigara satıldığı yönünde bilgiler elde edildi. 


48 ARA OPERASYON
Yapılan çalışmalar neticesinde Kocaeli'de 34, İstanbul'da 4, Bilecik, İzmir, Ankara, Düzce, Adana ve Osmaniye illerinde toplam 48 ara operasyon gerçekleştirildi. Yapılan ara operasyonlarda emniyet güçleri 268 bin 194 adet kaçak sigara, 113 bin 800 adet makaron, 103 kutu nargile tütünü, 20 paket Captain marka pipo tütünü, 523 adet puro tütünü, 6 bin 500 gram esrar maddesi ele geçirdi. 


93 KİŞİ YAKALANDI

Yapılan ara operasyonlardan sonra polis ekipleri asıl operasyon için düğmeye bastı ve kaçak sigara satarak haksız kazanç elde eden suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Kocaeli başta olmak üzere Adana, Ankara, Artvin, Bitlis, Bilecik, Düzce, Diyarbakır, Trabzon, Rize, Batman, Tekirdağ, Şırnak, Mardin ve Mersin illerinde toplam 93 kişi gözaltına alındı. Bu şahıslardan çoğunluğunun akraba olduğu öğrenildi.


1 MİLYON 800 BİN SİGARA

Operasyonlarda yakalanan Mehmet G., Ali G., Naim G., Abdulvahap B., Erhan D., Kayhan D., İbrahim K., İsmail B., Erdal B., Haci Ç., Veysi Ç., Erdal K., Abduraham K., Oğuz K., Ali H. alınan ifadelerinin ardından, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüt faaliyetleri kapsamında sigara kaçakçılığı yapmak suçlarından adliyeye sevk edildi. Yapılan operasyonlarla son 11 ayda Kocaeli`de toplam 1 milyon 800 bin adet kaçak sigara ele geçirildiği ve kaçak sigaraların piyasa değerinin ise 15 milyon TL ettiği öğrenildi.      

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ