KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8758 TL
  • 6.5387 TL
  • 7.6794 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli'de El Kaide'ye büyük operasyon!
Kocaeli'de El Kaide'ye büyük operasyon!
Polis-Adliye
17 Aralık 2019 Salı 14:37

Kocaeli'de El Kaide'ye büyük operasyon!

Aralarında Kocaeli'nin de bulunduğu 7 ilde düzenlenen dev operasyonda Terör Örgütü El Kaide üyesi 25 terörist gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, El Kaide'ye bağlı gruplardan olan Huraseddin Tugayları (Had Grubu) üyelerinin, örgütün merkez yönetiminden gelen talimatlar doğrultusundan faaliyette bulundukları istihbaratı üzerine çalışma başlattı. 

Soruşturma kapsamında, Kocaeli, İstanbul, Konya, Adana, Ankara, Trabzon ve Adıyaman'da 43 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, 25 kişi gözaltına alındı. 

Aramalarda çok sayıda örgütsel doküman, ruhsatsız tüfek ve yüklü miktarda nakit para ele geçirildi. Operasyon kapsamında Kocaeli’den kaç kişinin gözaltına alındığı ve isimleri ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

DİĞER HABERLER

2 aylık bebek taburcu edildikten sonra öldü!

2 aylık bebek taburcu edildikten sonra öldü!

Körfez ilçesinde, Gülendam ve Sinan Yıldız çiftinin kızları 2 aylık Adra Liya Yıldız, kusma ve ishal şikayetiyle gittiği hastaneden, tedavisinin ardından taburcu edildiği günün akşamı hayatını kaybetti. Acılı aile minik bebeğin ölümünde doktorların ihmali olduğu iddiasıyla şikayetçi oldu. Sinan Yıldız, "Çocuğum tamamen çökmüştü. Bizi o halde taburcu ettiler. Kimin ihmali, kimin suçu varsa cezalandırılsın" dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ