KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Körfez cinayetinde perde aralandı
Körfez cinayetinde perde aralandı
Polis-Adliye
06 Ekim 2009 Salı 10:44
  • 3727
  • 0

Körfez cinayetinde perde aralandı

Körfez’deki çifte cinayetin zanlısı Murat Bektaş’a cinayetin işlendiği evde tatbikat yaptırıldı. Bektaş’ın tatbikat esnasında cinayeti soğukkanlılıkla anlattığı iddia edildi

Geçtiğimiz perşembe günü Körfez Mimar Sinan Mahallesi Denizciler Caddesi Beste Sokak`ta yaşanan çifte cinayettin zanlısı Murat Bektaş, Asayiş Şube Müdürlüğü cinayet masası ekiplerince İstanbul Kadıköy`de yakalanarak gözaltına alınmıştı. Gözaltı sırasında Halil İbrahim Atışan ile Fatma Cankurt`un öldürülmesinde kullanılan silah bulunamazken Bektaş`ın üzerinde başka bir silah ele geçirilmişti. Polise ifade vermeyen Bektaş, susma hakkını kullanmıştı. Önceki gün Murat Bektaş ile olayla ilgili olarak gözaltına alınan Serkan Demirbüken ve Gökhan B., Körfez adliyesine sevk edilmişlerdi. Murat Bektaş savcılıktaki ifadesinde cinayeti nasıl işlediğini itiraf etti. İfadenin ardından cinayeti işlediği eve götürülen Bektaş`ın olayı soğukkanlılıkla anlattığı iddia edildi.
 

TUTUKLANDI
Öte yandan Murat Bektaş`ın savcılıktaki ifadesinde “Ben askerden geldikten sonra Halil İbrahim Atışan ile çalışmak istemedim, ancak zorla tekrar çalışmaya başladık. Olay gecesi birlikte evde alkol aldık. Ardından da Fatma`yı gidip evinden aldı. Tekrar alkol aldık. Daha sonra Halil ile birlikte Fatma banyodayken girdim ve silahla onları yaraladıktan sonra bıraktım. Evde para ararken, Halil, banyodan çıkıp salona kadar geldi. Bir anda boğuşmaya başladık, bende son olarak bıçakla boğazı kestim, ardından da evden çıktım” dediği öğrenildi.
Murat Bektaş ile cinayete kurban giden Halil İbrahim Atışan`ın arkadaşlıklarının uzun yıllara dayandığı öğrenildi. Hatta Halil İbrahim Atışan`ın Murat Bektaş`ı “Bu benim evlatlığım” diyerek sevdiği ve onu koruduğu iddia edildi. Sanıklardan Murat Bektaş tutuklanırken, diğer iki kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 
Ayşe ÇEKEN
 


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ