KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7084 TL
  • 6.3256 TL
  • 7.3880 TL
Kocaeli Zirve
Siz susun gözleriniz konuşsun!
Siz susun gözleriniz konuşsun!
Yaşam
22 Nisan 2010 Perşembe 13:59
  • 0

Siz susun gözleriniz konuşsun!

Gözleriniz duygularınızı ele vermeye hazırlanıyor. Yapacağınız makyaj hileleriyle siz susun, gözleriniz konuşsun!

Oyuncu bakışlar
1- Kalın uçlu mor bir göz kalemi alın. Pastel boya benzeri bu kalemle kalın bir çizgi yaratmayı başarabilirsiniz. Kalemi üst kirpiklerinize içten dışa doğru çekin. Aynı hareketi alt kirpiklerinize de uygulayın.

2- Yüzük parmağınızı kullanarak üst kirpiğinizdeki rengi, göz kapağınızın üzerine doğru hafifçe dağıtın. Gözünüzün üst kısmında kalan bu renk size feminen bir hava katacaktır.

3- Kirpiklerinizi uzun gösteren bir maskara, bu makyajın tamamlayıcısı olacak. Bu tip maskaraların en büyük özelliği, formüllerinin hafif olmasıdır. Yani kirpiklerde topaklanma yapmazlar.

Gecelerin kadını
1- Alt kirpiklerinizin iç tarafına yeşil renkli bir göz kalemi uygulayın. Gözlerinizi kırpıştırarak, rengi üst kirpiklerinize de bulaştırın. Ardından kalemi tekrar alt kirpiklere uygulayın.

2- Yeşil kalemi alt kirpik çizginize uygulayın. Aynı işlemi altın renkli göz kalemi ile üst kirpik çizginizde tekrarlayın. Bir far fırçasıyla bu çizgileri dağıtarak, dumanlı ve seksi gözlere kavuşun.

3- Son olarak maskara uygulayın. Sivri uçlu bir fırça kullanmanızda fayda var. Aşağıya doğru incelen uçlar, en küçük kirpikleri bile kavrayarak daha koyu ve buğulu gözlere kavuşmanızı sağlar.

Mavi boncuk

1- Çivit mavisi göz kaleminin eskide kalmış gibi bir izlenim vereceğini düşünseniz de oldukça modern bir havası vardır. Kalemi, içten dışa doğru alt kirpiklerinizin iç kısmına uygulayın.

2- Aynı kalemi alt kirpik çizginize çekin. Bu çizgiyi kirpiklere yakın uygulayarak, içindeki renkle daha dolu bir görünüm elde edebilirsiniz. Far fırçasıyla kirpiklerinizdeki rengi dağıtın.

3- Alt kirpiklerinize maskara sürmeyin. Altta kalan çivit mavisi renk size bakanların odak noktası olmalı! Üst kirpiklerinizi, hacimli gösteren bir maskara uygulayarak, daha dolgun gösterebilirsiniz.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ