KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’de aynı anda iki yangın
Körfez’de aynı anda iki yangın
Polis-Adliye
15 Eylül 2010 Çarşamba 14:08
  • 3219
  • 0

Körfez’de aynı anda iki yangın

Körfez’de 500 metre uzaklıktaki iki bölgede yarım saat arayla iki yangının çıkması itfaiye ekiplerine zor dakikalar yaşatmasına neden oldu

Körfez`de iki farklı yerde, ard arda yangın çıktı. İlk olarak saat 13.00 sıralarında Atalar Mahallesi`nde bulunan jandarma karakolunun yanındaki alan alev aldı. Bir dönümlük arazinin kül olduğu makilik alan itfaiye ekiplerinin kısa sürede gelmesiyle hemen söndürüldü. Vatandaşlar çocuk parkına ve çevredeki evlere kadar ilerleyen yangının söndürülmesi nedeniyle derin bir nefes aldı.
 

ÇOCUKLAR YAKTI
İtfaiye yangını söndürüp olay yerinden ayrılmak üzereyken olay yerinden 500 metre ilerideki Kirazlıyalı Mahallesi Teyfik Fikret İlköğretim Okulu`nun önündeki 500 metrekarelik boş araziden dumanların çıktığı ihbar edildi. Olay yerine ulaşan itfaiye, çevredeki evlerin bahçesine alevler girmek üzereyken yangına müdahele etti. Çevredeki vatandaşlar çalılıkları çocuklarının yaktığını iddia etti. İki yangında da can ve mal kaybının olmaması sevindirirken, dumandan çok sayıda insan rahatsız oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ