KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7107 TL
  • 6.3187 TL
  • 7.3670 TL
Kocaeli Zirve
Derinceli çocuklar hünerlerini sergiledi
Derinceli çocuklar hünerlerini sergiledi
Güncel
23 Nisan 2010 Cuma 15:31
  • 0

Derinceli çocuklar hünerlerini sergiledi

Derince’de düzenlenen ‘Çoçuk Şenliği’nde minikler dans gösterilerinden, el işi çalışmalarına kadar yaptıklarıyla büyüklerine hünerlerini sergiledi

Derince Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü`nün birlikte düzenledikleri ‘Çocuk Şenliği` etkinlikleri kapsamında Derince`deki anaokulları, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi`nde hünerlerini sergiledi. Derince Kaymakamı Cengiz Cantürk, Garnizon Komutanı Ali Kocatürk, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Seyfettin Karamızrak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Turan, şube müdürleri, eğitimci ile velilerin katıldığı şenlikte minikler, kendilerini izlemeye gelenleri kapıda karşıladı.

ADETA BÜYÜLEDİLER
Programın başında anaokulların minik öğrencileri, ront, vals ve çeşitli yörelerden halk oyunlarıyla izleyenleri kendilerine hayran bıraktı. Dans figürlerini büyüklerini aratmayacak nitelikte, büyük bir ustalıkla sergileyen miniklerin gösterisini izlemeye gelen veli ve öğretmenleri, kamera ve fotoğraf makineleriyle bu anı ölümsüzleştirdi. Kendilerini izlemeye gelen protokol üyelerine de çiçek takdim eden minikler, gösterilerinin ardından özgün çalışmalarından oluşan, maket, oyuncak ve resimlerini de sergileyerek renkli görüntüler oluşturdu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ