KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Körfezli kadın facebook kurbanı
Körfezli kadın facebook kurbanı
Polis-Adliye
15 Kasım 2010 Pazartesi 16:45
  • 10068
  • 2

Körfezli kadın facebook kurbanı

Yatağında uyurken 15 yıllık eşi tarafından balkon demiriyle dövülerek öldürülen Emine Antep, Körfez’de toprağa verildi

Adapazarı`nda 14 Kasım gecesi eşi tarafından ‘beni facebooktaki erkeklerle aldatıyorsun` suçlamasına maruz kalan ve sabaha karşı da uyurken eşi tarafından balkon demiri ile dövülerek öldürülen Cebesoy Vergi Dairesi memuru Emine Antep (39), kaldırıldığı İstanbul Adli Tıp Merkezi`ndeki otopsisinin ardından kardeşlerinin yaşadığı Körfez`e getirilerek burada toprağa verildi.. Emine Antep`in insanları hayrete düşüren ve ibret verici olarak görülen sonu, şimdilerde Kocaeli`nin gündemi oldu. Kocaelililer cinayete tanık olan Antep ailesinin 13 yaşındaki kızları Şevval`i merak etmeye başladı.
 

FACEBOOK YÜZÜNDEN
Cinayetin aktörü, telefonla çağırarak teslim olduğu polise vahşetinin detaylarını anlattı. 15 yıllık eşini balkon demiriyle döverek öldüren Erol Antep`in (46) bunu kıskançlık nedeniyle yaptığı itirafında bulunduğu kaydedilirken, polisin aldığı ifadeler ve görgü tanıklarının beyanlarına göre olay şu şekilde gelişti; “İddiaya göre her şey Emine Antep`in sosyal paylaşım sitesi facebookta bir grup oluşturmasıyla başladı. Cinayetin kurbanı kadın, bu sitede lise arkadaşlarıyla irtibatlaşıyordu. Eşi Erol Antep bunu kıskançlık tartışmalarına döndürdü, eşinden bu grubu kapatmasını istedi ve arkadaşlarıyla görüşmesini yasakladı. Ancak 15 yıllık eş, bu telkine uymadı, arkadaşlarıyla görüşmeye devam etti. Cinayetin işlendiği sabaha ulaşılmadan evde bu konuda şiddetli bir tartışma daha yaşandı. Tartışmanın ardından Emine Antep yatağına gitti yattı ancak gözüne uyku girmeyen Erol Antep, sabah saatlerinde balkonda bulduğu 20 santimlik balkon demiri ile yataktaki karısına vurmaya başladı. Talihsiz kadın, başına aldığı demir sopa darbeleriyle hayatını kaybetti. Ayrıca tüm bunlar, ailenin 13 yaşındaki kızı Şevval`in gözleri önünde cereyan etti.
 

POLİSE TESLİM OLDU
Eşini kıskançlık krizi sonucu hunharca öldüren Erol Antep, ilk şoku üzerinden attığında polise telefon açtı ve eşini öldürdüğünü, teslim olmak istediğini bildirdi. Verilen adrese gelen polis, yatak odasında cesetle karşılaştı ve karısını öldürdüğünü itiraf eden Erol Antep`i gözaltına aldı. Yapılan ilk tahkikatın ardından adliyeye sevkedilen kıskanç koca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emine Antep`in cesedi ise otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu`na kaldırıldı.
 

CENAZE KÖRFEZ`DE
Bu arada Adapazarı`nın gündemi Kocaeli`nin gündemi oluverdi. Öldürülen kadın, İstanbul Adli Tıp Kurumu`ndaki otopsisinin ardından, anne ve kardeşlerinin yaşadığı Kocaeli`nin Körfez ilçesine getirildi. Körfez Fatih Mahallesi 3 Yıldız Caddesi Tuncay Sokak`taki baba ocağında da büyük hüzün yaşandı. Emine`nin annesi Sara Cansız, ağabeyi Adem Cansız, kız kardeşleri Hatice, Özel, Sevim, Aysel, Nagihan ve Üzeyen Cansız isimli kardeşleri başta olmak üzere mahalle halkı yasa boğuldu. Emine Antep`in cenazesi, Fatih Camii`nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Körfez Mezarlığı`nda toprağa verildi. Cenaze törenine; Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp, Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Tırık ile Emine Antep`in mesai arkadaşları da katıldı. Buarada cinayete saniye saniye tanıklık eden 13 yaşındaki Şevval de anne tarafı akrabalarına emanet edildi. Şevval`i teselli etmek, teyzelerine kaldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ