KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Korsan CD ve kitap operasyonu
Korsan CD ve kitap operasyonu
Polis-Adliye
11 Kasım 2009 Çarşamba 16:07
  • 1778
  • 1

Korsan CD ve kitap operasyonu

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube ekipleri 4 ayrı işyerine yapılan baskında çok binlerce korsan CD ve kitap yakalandı

Kocaeli Emniyet müdürlüğü güvenlik şube müdürlüğü ekipleri 4 ayrı işyerine yaptıkları baskında binlerce korsan CD ve kitap ele geçirdi. Ekiplerin ilk adresi Kadıköy Mahallesi M. Fidan sokak”ta faaliyet gösteren Gençlik Fotokopi adlı iş yerine yapıldı. Yapılan baskında 17 adet fotokopi yoluyla çoğaltılan kitaba el konuldu. Ekiplerin ikinci adresi dünya bankası kalıcı konutları malta mahallesi 555.ada iş merkezinde bulunan COKOBO internet cafe oldu. Burada yapılan aramada ise çeşitli film şirketlerine ait izinsiz ve usulsüz olarak çoğaltılmış, bandrolsüz 1210 adet vcd ve dvd ele geçirildi.


Korsanlara el konuydu

Güvenlik şube ekipleri tren garı önünde seyyar tezgahtarlık yapan şahsa yaptıkları baskın sonucunda da korsan 130 adet kitap ele geçirdi. Ekiplerin son adresi il merkezi ayakkabıcılar çarşısı girişinde seyyar tezgah oldu. Seyyar tezgahta yapılan aramada korsan 135 adet vcd, 378 adet dvd yakalandı. Gözaltına alınan Tolga Açaralp, Taşkın Özön, Serkan Çakmar ve Adem Adalı hakkında fikir ve sanat eserleri kanununa muhalefet suçundan haklarında yasal işlem yapılarak serbest bırakıldılar.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ