KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Küçük çocuğu suça sürüklediler
Küçük çocuğu suça sürüklediler
Polis-Adliye
11 Ekim 2012 Perşembe 13:55
  • 3177
  • 0

Küçük çocuğu suça sürüklediler

18 yaşından küçük bir çocuğu hırsızlığa azmettirdiği iddia edilen iki şahıs, gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi
Körfez Sanayi Sitesi'nde bir firmadan hırsızlık yaptığı sırada yakalanan çocuk, kendisine hırsızlığı başkalarının yaptırdığını itiraf etti. İtirafı değerlendirmeye alan polisler, azmettirici olduğu iddia edilen iki şahsı gözaltına aldı. 
Alınan bilgi ve iddialara göre; İzmit Körfez Sanayi Sitesi güvenlik görevlileri 22.00 sularında, site içerisinde faaliyet gösteren bir otogaz firmasında, hırsızlık yaptığı iddia edilen 17 yaşındaki Y.K.'yı yakaladı. 
 
100 TL`YE HIRSIZLIK
Olay yerine çağrılan polis tarafından gözaltına alınan Y.K.'nın ifadesinde, hırsızlığı isteyerek yapmadığını ve İrfan Y.(33) ile Mustafa K.(18)'nın kendisini hırsızlığa zorladığını söylediği öğrenildi. İtiraf üzerine harekete geçen İzmit İlçe Asayiş Bürosu ekipleri söz konusu iki şahsı aynı gece Mehmet Ali Paşa Mahallesi'nde gözaltına aldı. Şahısların Kandıra'da otogaz esnafı oldukları ve Y.K. isimli çocuğa 100 TL vererek hırsızlığa azmettirdikleri öne sürüldü. Öte yandan çalınan malzemelerin değerinin ise bin 250 TL olduğu öğrenildi. Zanlılar alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ