KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Kumbaradaki parayı bile çaldılar
Kumbaradaki parayı bile çaldılar
Polis-Adliye
18 Aralık 2012 Salı 13:05
  • 3344
  • 7

Kumbaradaki parayı bile çaldılar

Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ardarda gerçekleştirdiği operasyonlarda çeşitli mahallelerde hırsızlık olaylarına karışmış 14 şahıs yakalandı. Hırsızlar kumbaradaki parayı bile çalmışlar

Körfez Güney Mahallesi, Çamlıtepe Mahallesi ve Hacı Osman Mahallesi'ndeki ikamet ve iş yeri hırsızlığı olaylarına karıştığı tespit edilen toplam 2'si çocuk toplam 14 şahıs gözaltına alındı. Alınan bilgi ve iddialara göre; Körfez ilçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ekibi devriye görevi esnasındayken, kendilerini görerek kaçmaya başlayan bir grubun peşine düştü. 

 
BOZUK PARALARI 
Kaçan grubu köşeye sıkıştıran polis ekipleri isimlerinin U.K., O.İ, G.İ. ve A.K. isimli 5 şahısı gözaltına aldı. Şahısların yapılan GBT sorgusunda 10 Aralık tarihinde Çamlıtepe Mahallesi'nde bulunan iki ayrı esnafın dükkanına girerek buradan içerisinde bozuk para olan bir adet yazar kasa ve sigara çaldıkları tespit edildi. Şüpheliler haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte Körfez Adliyesi'ne sevk edildi. Zanlıla hakkında adli kontrol cezası verilerek serbest bırakıldı.  
 
KUMBARAYI BİLE ÇALMIŞLAR
Yapılan diğer operasyonda ise bu sefer Körfez Güney Mahallesi Ihlamur Sokak üzerinde E.E. isimli bir vatandaşa ait olan ikametin camlarını kırarak giren hırsızlar buradan kumbara içerisinde bulunan 200 TL civarında bozuk para ve altın olduğu öğrenilen kol saatini çalarak kayıplara karıştı.  Polis ekiplerinin yaptıkları araştırmalar sonucunda olayı yine aynı mahallede ikamet ettikleri öğrenilen M.T.(18), İ.G.(18), S.M.(19), M.A.P.(19) ve K.Ç.(16) ertesi gün gözaltına alındı. Zanlılar biten sorgularının ardından Körfez Adliyesi'ne sevk edildi. 
 
KÖMÜRLÜKTE NE VARSA ALDILAR
Körfez Hacı Osman Mahallesi'nde ise 14 yaşında olduğu iddia edilen G.Ö.Ç. isimli çocuk hırsızlığa teşebbüs suçundan gözaltına alınsa da serbest bırakıldı. Öte yandan Çamlıtepe Mahallesi'nde Sezer Sokak üzerinde bulunan bir ikametin kömürlük kapısını kırarak girdikleri iddia edilen F.D., Y.G. ve E.Ç. isimli şahıslar polis ekiplerinin araştırmaları sonucunda gözaltına alındı. Zanlıların kömürlükte bulunan ev eşyalarını çaldıkları iddia edildi. Zanlılar alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ