KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kuruçeşme’nin Neron’u yine iş başında
Kuruçeşme’nin Neron’u yine iş başında
Polis-Adliye
04 Aralık 2010 Cumartesi 16:21
  • 4801
  • 0

Kuruçeşme’nin Neron’u yine iş başında

İki gündür şüpheli yangınlarla boğuğan Kuruçeşme’de iki minibüs, iki dükkan ve 5 balıkçı barınağının ardından dün gece de bir minibüs ve iki dükkan kundaklandı

2 gündür kim tarafından ve neden çıkarıldığı belli olmayan yangınlarla boğuşan Kuruçeşme`de dün gece de iki lastik dükkanı ve köfte satışı için kullanılan bir minibüs ateşe verildi. Roma`yı yakan Neron gibi birileri 3 gündür Kuruçeşme`nin farklı bölgelerinde yangın çıkarıyor. Vatandaşlar ve çevredeki esnaf tedirgin, geceleri nöbet tuttuklarını söylüyorlar. Polis ise asayiş şubesi ve ilçe emniyet müdürlüğünün çalışmalarını sürdürdüğünü ancak henüz bir şüpheliye ulaşamadığını belirtiyor. Yangınlardan dolayı 3 gündür huzursuz olan vatandaşlar Neron`a özenen kişi ya da kişilerin bir an önce yakalanmasını istiyor.
 

2 DÜKKAN VE BİR MİNİBÜS
Kuruçeşme`de önce 2 minibüs kundaklandı, ardından iki iş yeri yakılmak istendi, daha sonra ise Plajyolu mevkiinde bulunan 5 balıkçı barınağı ateşe verilerek kül edildi. Kim ve neden yakıldığı belli olmayan bu yerlerin ardından dün gece saat 03.30 sıralarında da Kuruçeşme Doğan Mahallesi İnönü Caddesi Şirintepe Yolu No: 14 adresinde faaliyet gösteren Mehmet Savuran`a ait Mes Oto ile Hüseyin Sürücü`ye ait Tayfun Ticaret isimli birbirine yapışık iki lastik dükkanı ve aynı cadde üzerinde bulunan seyyar köfte minibüsü kundaklandı. İş yerlerinin kepenkleri yandı, bina sise boyandı ancak dükkan sahiplerinin müdahalesi sonucu yangın lastiklere sıçramadan söndürüldü.
 

EKMEK TEKNESİNİ YAKTILAR
Yangının meydana geldiği bölgede güvenlik kamerasının olmasına, bölgenin polis karakolunun yakınında ve E-5 Karayolu`nun kenarında yer almasına rağmen bu olayların meydana gelmesi vatandaşları ve esnafı daha da tedirgin ediyor. Esnaflar, evlerinin ve iş yerlerinin yakılacağı korkusuyla uyku uyuyamadıklarını ve geceleri nöbet tuttuklarını dile getiriyor. dün gün yakılan minibüs ile bir dün gece kundaklanan minibüsün sahibi olan Murat Tan, şüphelinin bir an önce yakalanmasını istiyor. Yanan minibüste köftecilik yapan Serkan İskece ise işsiz güçsüz ortada kaldığını belirterek, “Ekmek teknemi yaktılar. Bulun şu adamları artık” diye isyan etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ