KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Laptop çalıp, uyuşturucu aldılar
Laptop çalıp, uyuşturucu aldılar
Polis-Adliye
07 Aralık 2011 Çarşamba 14:28
  • 1541
  • 0

Laptop çalıp, uyuşturucu aldılar

Gebze’deki bir iş yerinden çok sayıda laptop ve cep telefonu çalan hırsızlık zanlısı, 50 gün sonra polis tarafından yakalandı

Gebze Emniyeti tarafından gerçekleştirilen 2 ayrı operasyonda 2 ayrı iş yerinden çalınan çok sayıda elektronik eşya ele geçirildi. Yapılan incelemelerde çalıntı mal aldıkları iddia edilen şahışlar hakkında yasal işlem yapıldı. Hırsızlık olayını gerçekleştiren şahıslar ise Gebze Adliyesi`ne sevk edildi. Zanlılardan biri tutuklanarak Gebze Cezaevi`ne gönderildi.


ÇALINTI MALI ALANLAR
İlk olayda, Ekim ayı içerisinde K.Ç. isimli esnafın iş yerinde meydana gelen hırsızlık olayında toplam 8 adet lap top bilgisayar, 3 adet cep telefonu, 1 adet harici hard disk çalınmıştı. Asayiş Büro Amirliği tarafından yapılan araştırma neticesinde şahsın, daha önceden aynı suçtan aranan S. T. isimli şahıs olduğu tespit edildi. Alınan bilgiye göre, S.T., önceki gün yakalanarak mahkemeye sevk edildi. S.T., çalmış olduğu malları sattığını beyan etti. Yapılan araştırmalar neticesinde iş yerinden çalınan cep telefonunu alan A.H. ve telefonu kullanan M.B., K.K., A.H. hakkında çalıntı malı satın alma suçundan işlem yapıldığı açıklandı. Şüpheli S.T`nin A.A isimli şahsa sattığı ve bu şahsın da H.Ç., F.G.,S.H., Ö.Ç., İ.D., İ.D isimli şahıslara sattığı 7 adet lap top bilgisayar 1 adet cep telefonu mal sahibine teslim edildi.


UYUŞTURUCU İÇİN ÇALDI
Diğer olayda ise, 30 Kasım`da H. K. İsimli esnafa ait iş yerinden toplam 4 adet lap top bilgisayar çalınmıştı. Yapılan incelemede yakalanan S.T. söz konusu iş yerinden 4 adet lap top bilgisayar çaldığını, bu bilgisayarın ikisini A.A.  isimli şahsa uyuşturucu madde karşılığında, diğer ikisini de tamir amaçlı S. A. isimli şahsa verdiğini itiraf etti. Adli Makamlara sevk edilen şüphelilerden S.T. tutuklanarak Gebze M Tipi Cezaevi`ne gönderildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ