KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Maskeli hırsızlar yakayı ele verdi
Maskeli hırsızlar yakayı ele verdi
Polis-Adliye
05 Kasım 2009 Perşembe 16:02
  • 1127
  • 0

Maskeli hırsızlar yakayı ele verdi

Derince’de ikamet eden ve Kurban Bayramı öncesinde kurbanlıkları alarak paraları ödemedikleri iddia edilen iki kişi önceki akşam üzerlerinde kar maskesi ve iki silahla birlikte yakalandı

Kurban Bayramı`na sayılı günler kala kurban dolandırıcıları yine iş başında. İddialara göre Kurban Bayramı için kurbanlık almak isteyen Tevfik D. (29) ve Yusuf K. (29) 9.500 TL`yle Körfez`de bir kurban sahibiyle anlaştı. Ancak büyük baş hayvanları alıp giden ikili ardından hayvan sahibine paralarını ödemedi. Dün gece devriyesine çıkan Önleyici Hizmetler Şubesi`ne bağlı ekipler şüphelendikleri ikiliyi tren garı civarında durdurdu.
 

İKİSİ DE SABIKALI
İkilinin üzerinde arama yapan ekipler iki adet ruhsatsız tabanca, kar maskesi, levye, pense, eldiven, tornovida gibi hırsızlık malzemesi ele geçirildi. Ekipler tarafından ifadesi alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü`ne getirilen zanlılardan Tevfik D.`nin 4 adet hırsızlıktan sabıkasının olduğu, diğer zanlı Yusuf K.`nın da hırsızlıktan sabıkasının olduğu öğrenildi. İfadelerinin ardından dün iki zanlı Körfez Adliyesi`ne sevk edildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ