KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Mehmet Ali Sarı’nın cezası belli oldu
Mehmet Ali Sarı’nın cezası belli oldu
Polis-Adliye
12 Mart 2019 Salı 11:49
  • 5005
  • 0

Mehmet Ali Sarı’nın cezası belli oldu

FETÖ soruşturması kapsamında tutukalanan Özsar Restoran’ın sahibi, Kocaeli’de FETÖ’nün önemli isimlerinden olan Mehmet Ali Sarı’nın cezası belli oldu. Sarı, bugün çıkarıldığı mahkeme tarafından 4 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eski Özsar Restoran'ın sahibi, FETÖ'ye üye olmak suçlamasıyla yargılanan Mehmet Ali Sarı'nın yargılanmasına bugün üçüncü kez Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam etti. Sanık avukatı, "Müvekkilim devlete sığınmış. Bildiklerini anlattı. Örgüte kim imamlık yapmış, kimler katılmış her şeyi anlattı. Kendisi etkin pişmanlıktan faydalanmak istiyor. Kimle temas ettiyse anlatmış. 25 kişinin adını vermiş.

Mete Şamcı'ya diyor ki, 'Ben bunlardan rahatsızım' diyor. TUSKON'dan zorla istifa ediyor. Daha bu süreçte darbe girişimi yok. Mete Şamcı'ya, 'Ajanlıktan bahsediliyor. Ben rahatsızım' diyor. Bu bile müvekkilimin örgütten rahatsız olduğunu gösteriyor. Bu örgütle ilişkisini çok önceden bitirdiğini göstermektedir. 2013-2014'ten sonra örgütten bağlantısını kesmiştir. Etkin pişmanlık hükümlerinin yerine geldiği inancındayız. Kendisi teslim olmuştur. Kaçma şüphesi yoktur. Biz beraat ve tahliye talep ediyoruz. Öte yandan gayrimenkulleri üzerindeki tedbirlerin kaldırılmasından talep ediyoruz" dedi.

“Devlete kafa tutulmaz"

Mehmet Ali Sarı, "Yalova şubesinin hangi bankayla çalıştığını bilemeyiz. Kocaeli imamı Mehmet Akif Saka'yı iş yerime davet ettim. Devlete kafa tutulmaz dedim. Tartıştım ve kendisini iş yerimden kovdum. Türkçe Olimpiyatlarına sponsor ol dediler. Yemek verdim. O dönem Bekir Bozdağ ve Vali Ercan Topaca protokolde oturdu. Benim o dönem örgütün bu suçları işleyeceğini bilemezdim.  Benim ailemin bin yıllık tarihim bellidir. İlk kez terörle yargılanan benim. Tüm iş yerlerim kapandı. Çocuklarım var. Devlet kendisine karşı yapılanlara elbette bir refleks gösterecek. Memlekete helali hoş olsun. Ama utanıyorum terörle yargılanmaktan. Yüce adalete güveniyorum beraatimi istiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti, duruşmaya 5 dakika ara verdikten sonra, mahkeme heyeti Mehmet Ali Sarı'ya 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi. Sarı, istinaf mahkemesine başvuracak.

 

 

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ