KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Muhtar adam vurdu
Muhtar adam vurdu
Polis-Adliye
11 Aralık 2011 Pazar 19:59
  • 20901
  • 22

Muhtar adam vurdu

İşletmeciliğini aldığı kahvehanenin kirasını 5 ay ödemeyince kendisini icraya veren Mustafa Alkan ile tartışan muhtar, karısına laf edilince silahına sarıldı. Tek kurşunla bacağından vurulan Alkan kan kaybından öldü

KAHVEHANEYİ KİRALADI
Kandıra Orhan Mahallesi Muhtarı Mustafa Yılmaz, ilçede Beko Ana Bayiliği yapan Mustafa Alkan`ı kira borcu yüzünden çıkan tartışmada kalçasına sıktığı tek kurşunla öldürdü. İddialara göre; Alkan, kendisine ait olan kahvehanenin işletmeciliğini 400 TL kira karşılığında anlaştığı muhtar Yılmaz`a verdi.
 

5 AY KİRASINI ÖDEMEDİ
Kahvehaneyi başkasına devretmeyi düşünen muhtar, 5 ay boyunca kirasını ödemedi, ardından kahvehaneyi kapatıp başka bir adreste ‘Ateş`in Yeri` isimli yeri işletmeye başladı. 3 yıl boyunca alacağını tahsil edemeyen Alkan da muhtarı icraya verdi. 7 bin TL`lik icra borcunu gören muhtar yarısını ödedi ve Alkan`dan faizleri kaldırmasını istedi.
 

NAMUSUNA SÖZ EDİNCE...
Alacaklı Alkan, ‘canını yakarım` tehdidinde bulunan muhtara ödediği paranın faiz olduğunu, daha ana paranın durduğunu söyledi. Bunun üzerine muhtar oradan ayrıldı. 10 gün sonra Alkan para istemek için muhtarın yerine gitti, “Paramı öde yoksa karını alırım” dedi. Duydukları karşısında öfkelenen muhtar beylik tabancasına sarıldı ve 3 el ateş etti.
 

UZMAN DOKTOR YOKTU
Muhtar Yılmaz kayıplara karıştı. Bacağına tek kurşun isabet eden Alkan ise Kandıra Kazım Dinç Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı, ancak hastanede uzman doktor olmayınca KOÜ Umuttepe Tıp Fakültesi`ne sevk edildi. Yolda kalbi duran Alkan hayata döndürüldü fakat kan kaybından öldü. Muhtar Yılmaz ise polise teslim oldu. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ