KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7416 TL
  • 6.3247 TL
  • 7.1251 TL
Kocaeli Zirve
Murat Çakmak’a hapis cezası
Murat Çakmak’a hapis cezası
Polis-Adliye
22 Mayıs 2019 Çarşamba 22:00
  • 1350
  • 0

Murat Çakmak’a hapis cezası

FETÖ/PDY'ye üyelik suçlamasıyla tutuksuz yargılanan 2 iş insanı Murat Çakmak ve Hüseyin Karaman 4 yıl ikişer ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklar M Çakmak ve Hüseyin Karaman ile avukatları Ersayın Işık katıldı. Geçen celse açıklanan esas hakkında mütalaaya ilişkin savunma yapan Işık, müvekkillerin şirketlerindeki hisselerinin müsaderesi istense de bunun şartlarının oluşmadığını ileri sürdü. Işık, daha önceki davada müvekkillerinin "terör örgütüne finans sağlama" suçlamasından beraat ettiğini belirterek, cumhuriyet savcısının müsadere talebinin reddedilmesini istedi.

Son sözleri sorulması üzerine sanık Karaman, tamamen insani ve dini duygularla söz konusu yapının içinde bulunduğunu söyledi. "O zamanlarda örgütün gerçek amacını bilmemiz mümkün değildi." diyen Hüseyin Karaman, "Düşüncelerini bilmediğim için dini sohbetlerine katılmıştım. 2014'ten sonra hiçbir faaliyetlerine katılmadım." ifadelerini kullandı.  Sanık Hüseyin Karaman hakkındaki suçlamaları reddederek beraatini talep etti.

Duruşmaya verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların şirketlerindeki hisselerinin müsaderesine ilişkin talebi reddederek, sanıklara "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 4 yıl ikişer ay hapis cezası verdi.

 

DİĞER HABERLER

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ