KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.4559 TL
  • 7.1130 TL
  • 7.8892 TL
Kocaeli Zirve
Mutlu Şehir Kocaeli'de 39 kişi intihar etti!
Mutlu Şehir Kocaeli'de 39 kişi intihar etti!
Polis-Adliye
24 Aralık 2019 Salı 09:13

Mutlu Şehir Kocaeli'de 39 kişi intihar etti!

CHP KBB Başkanvekili Engin Taşdemir, 31 Mart seçimlerinde “Mutlu şehir Kocaeli” sloganıyla göreve gelen Tahir Büyükakın yönetimindeki şehirde bugüne kadar 39 kişinin intihar ettiğini açıkladı.

31 Mart seçimlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tahir Büyükakın’ın sloganı “Mutlu şehir Kocaeli” idi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, Kocaeli’de seçimlerden bu yana gerçekleşen intihar vakalarını açıkladı. Kocaeli’nin mutsuz olduğunu, bu sebeple binlerce vatandaşın bunalımda olduğunu ifade eden Taşdemir gazetelere yansıyan haberlere göre 39 kişinin intihar ederek hayatına son verdiğini söyledi.

10 YAŞINDAKİ ÇOCUK DA…

Taşdemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kocaeli’de sadece seçimlerden bu yana geçen 8 ayda 39 yurttaşımız intihar ederek yaşamına son verdi. Bu rakam sadece gazetelere yansıyan haberlerden elde ettiğimiz rakam. Kayıtlara geçmeyen onlarca intihar vakası mevcut. İntihar edenlerin yanında intihar girişiminde bulunan ve son anda kurtarılan yüzlerce yurttaşımız var. Kocaeli’de intihar yaşı maalesef 10 yaşına kadar düştü. 10 yaşındaki çocuk da, 85 yaşındaki amcamız da hayatına son vermeyi tercih ediyor. Kocaeli mutsuz bir şehir ve psikolojik sorunlar her geçen gün artıyor.

SLOGAN KALDIRILMALI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ‘Mutlu şehir Kocaeli’ sloganıyla göreve geldi. Belediye otobüslerinin tabelalarında, billboardlarda bu sloganı sıkça görüyoruz. Mutlu şehir Kocaeli yazılı araçlar yanımızdan geçip gidiyor. Kocaeli psikolojik sorunlarla kırılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir an önce elini taşın altına koymalı. Kocaelililerin neden mutsuz olduğunu araştırılmalı. Yapılacak detaylı çalışma sonrasında vatandaşların sorunlarının çözümü için adım atılmalı.”

 

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ