KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Nezaretten kaçan zanlı yakalandı
Nezaretten kaçan zanlı yakalandı
Polis-Adliye
01 Kasım 2010 Pazartesi 17:12
  • 4082
  • 0

Nezaretten kaçan zanlı yakalandı

Bir emekli astsubayın laptopunu çaldıktan sonra içerisindeki belgeleri yedekleyen ve bulunduğu nezaretten kaçan zanlıyı polis kıskıvrak yakaladı

İstanbul Alibeyköy Karakolu`nun nezaretinden kaçarak iki polis memurunun açığa alınmasına sebep olan azılı hırsız kıskıvrak yakalandı. Olay iddialara göre şu şekilde gelişti: Plajyolu Cumhuriyet Mahallesi Sahil Sokak üzerinde bulunan 1980`li dönemde çalışan emekli bir astsubayın evine 4 Ağustos tarihinde hırsızlık olayı meydana geldi. E.B. isimli emekli astsubayın evinden 7 bin TL para, bir adet laptop, çok sayıda ziynet eşyası ve bir adet silahın çalınması nedeniyle olay yerine giden asayiş şubesine bağlı hırsızlık bürosu ekipleri binanın güvenlik kamerasından hırsızlık olayını gerçekleştiren kişinin Ercan Kantar (24) olduğunu belirledi. Zanlının İstanbul`daki ailesiyle irtibata geçen polisler zanlının laptop ve silahını geri getirmesini sağladı.


NEZARETTEN KAÇTI

Polislerin iknası sonrasında çaldığı bazı malzemeleri polise veren zanlının emekli astsubayın bilgisayarındaki bazı bilgileri yedeklemesi nedeniyle olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Yapılan soruşturma kapsamında zanlı Ercan Kantar`ın 4 Haziran tarihinde başka bir suç nedeniyle İstanbul Alibeyköy Karakolu`na getirildiği ancak zanlının konduğu nezaretten kaçtığı öğrenildi. Nezaretten bile kaçmayı başaran zanlıyla ilgili olarak iki polis memurunun açığa alındığı öğrenildi. Olayla ilgili daha detaylı soruşturma başlatan ekipler zanlıyla bir sosyal paylaşım sitesinde konuşmaya başladı.


KISKIVRAK YAKALANDI

Yaklaşık bir ay boyunca karşısındakinin bayan olduğuna inanan zanlı Kantar ile polisler NCITY Alışveriş Merkezi`nde buluşmak için haberleşti. Zanlı Kantar gelmeden önce alışveriş merkezinde operasyon için düğmeye basıldı. Kantar`ın alışveriş merkezine girdiğini gören polisler hemen zanlıyı ve birlikte geldiği arkadaşı B.Ş.`yi gözaltına aldı. B.Ş.`nin de hırsızlıktan sabıkasının olduğu ancak herhangi bir suçtan aranmaması nedeniyle serbest bırakıldığı öğrenildi.


ADLİYEYE SEVK EDİLDİ 
Şaşkın bakışlar altında gözaltına alınan zanlı Kantar, ifadesi alınmak üzere asayiş şubesine getirildi. Gözaltına alınan zanlının Şişli 1. Sulh Ceza Mahkemesi`nden silahla adam yaralama suçu ile Eyüp 2. Sulh Ceza Mahkemesi`nden hırsızlık olayları nedeniyle daha önce tutuklandığı öğrenildi. Zanlının ifadesinde laptopun içerisindeki belgeleri yedeklediğini kabul ettiğini ancak belgeleri ise ne yaptığı hakkında bilgi vermedi. İfadesi alınan Kantar`ın hırsızlık suçundan yaklaşık 23 sabıkasının olduğu öğrenildi. Asayiş şubesi hırsızlık bürosu ekipleri tarafından ifadesi alınan zanlı öğlen saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ