KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
Burçlara göre giyim, stil, makyaj
Burçlara göre giyim, stil, makyaj
Yaşam
03 Nisan 2010 Cumartesi 10:23
  • 3898
  • 0

Burçlara göre giyim, stil, makyaj

Ve sıra Boğa, Yengeç, Başak ve Balık’larda…

Boğa (21 Nisan - 20 Mayıs)

Boğa burcu kadınları, boğazlarına düşkün olduğu için biraz kiloludurlar. Kolay kolay kıyafet seçemezler. Tercihleri genellikle bol giysiler üzerinedir. Vücut hatlarını pek ortaya çıkarmak istemezler.
Venüs'ün etkisinde olan Boğa burcu kadınları, oldukça güzel ve kadınsıdır. Güzelliği ve işvesiyle dikkat çekmeyi severler. Cildi pembemsidir, yüz hatlarında neşeli tavırlarının etkileri ve parıltısı vardır. Başkalarının hoşuna gitmeyi sevdikleri için kendilerine dikkat ederler. Boğa kadınları saçlarına hoş bir şekil vermeyi, makyaj yapmayı,  güzel kokmayı ve alımlı görünmeyi iyi bilir. Sık sık saçlarının rengini ya da modelini değiştirir, saçlarının rüzgârda dalgalanmasına bayılırlar. Gözleri parıltılıdır ve bu yüzden erotik bakışlar atarak etrafındakileri cezbederler. Sağlam yapılı fizikleri mükemmeldir. Boğa kadınları tiroid bezlerinin düzensizliğinden ve hormonal dengesizliklerden yakınır. Dolaşım sisteminden kaynaklanan selülit problemleri vardır. Bu problemi ise dans ederek ve düzenli spor yaparak atlatabilirler.

Boğa kadınının stili: Bol ve rahat kıyafetleri tercih eden Boğa`lar, deri, süet ve keten gibi doğal materyalleri severler. Parlak olmayan ancak canlı ve sıcak renklerden hoşlanırlar. Boğa kadınları gece davetlerine de bileklerine kadar inen uzun tuvaletler giyer. Takıları az ama gerçektir. Altın ve gümüşten yanadırlar. Yün şallar, kemerler, eldivenler ve kürkler boğa kadınlarının gardrobunda mutlaka ve mutlaka bulunur. Parfüme gelince... Boğa kadınları için hafif çiçek kokuları idealdir. Özellikle melisa, zencefil, gül, anason, leylak ve manolya bazlı parfümleri severler. Şeftali, kavun, mango gibi tatlı meyve kokuları da Boğa kadınlarına çok yakışır.

Makyaj önerileri:
1-Somon, pembe ve bej tonları boğa kadınlarına çok yakışır.
2-Pastel tonları kullanıp kendi yüz güzelliklerini ortaya çıkarmalıdırlar.
3-Dudaklarında ise uçuk pembe ve doğal renkleri tercih etmelidirler

 

Yengeç (21 Haziran - 20 Temmuz)

Duygusal bir yapıya sahip olan Yengeç burcu kadınları genellikle açık renkleri tercih eder. Aksesuar kullanmaya bayılırlar. Küpe, kolye, zincir ve kemer düşünüdürler. Çok çılgın giyinmeyi severler. Çoğu zaman çocuksu bir havası olan yengeç kadınları, güzel olmaktan çok dokunaklı ve etkileyicidir. Ancak, onun etkileyiciliğinin sırrı seksi değil, hüzünlü ve melankolik bakışlarındadır. Tenleri süt rengidir. Kırılgan ve hayalperest bir havaları vardır. Sinirli bir yapıdadırlar fakat gülmeyi de severler. Bünyeleri alerjiktir. Sıkıntıdan dolayı çok sık hastalanabilirler. Özellikle de açıklayamadığı iç sıkıntısı, Yengeç kadınlarının yataklara düşecek kadar hastalanmasına neden olabilir.


Yengeç kadınının stili:
Tüllerin, satenlerin, ince kumaşların hoşuna gittiği Yengeç kadını, kendini bu kumaşların içinde çok seksi bulur. Şapka takmaktan hoşlanır. Ancak, şapkaları kasket tarzı, pratik olanlardan değildir. Onlar hasır şapkaları ya da Fransız film sanatçılarının kullandığı büyük şapkaları tercih ederler. Aksesuar kullanmaktan hoşlansalar da alerjik bünyeleri buna çok müsait değildir. Bu yüzden inci kolyeler ya da ince takılarla yetinirler.

Makyaj önerileri:
1-Göz kapaklarında mavi tonları kullanmak Yengeç kadınına oldukça yakışır.
2-Dudaklarında ise tercihlerini pembe, somon ve mercan renklerinden yana kullanmalıdırlar.

 

 

 

 

Başak (21 Ağustos - 20 Eylül)

Başak burcu kadını her şeyde olduğu gibi kıyafet seçme konusunda da zariftir. Aksesuarları bile dengeli olarak kullanır.. Seçtiği renkler genellikle pastel tonlarıdır. Hanım hanımcık giyinmek onun tarzıdır. Alışverişe gitmeden önce cüzdanına bakar öyle çıkar. Giysisiyle fazla dikkat çekmek istemez.
Klasik olan Başak kadınının alnı pürüzsüz, burnu düz, ağzı küçük, dişleri ise inci gibidir. Teni bal rengidir. Rahat ve kolay bir havası olmayan Başak kadını, her işe burnunu sokmaktan ve gevezelik etmekten hoşlanır. Bağırsakları çok hassastır ve bu yüzden kimi zaman sorun yaşar. Başak kadını cesaretiyle şaşırtır, enerjisiyle sinirlendirir, dayanıklığıyla da beğeni toplar. Akupunktur, yüzme ve yoga, Başak kadını için kesinlikle önerilir.

Başak kadınının stili: Pratik ve fonksiyonel kıyafetleri tercih eden Başak kadını, keten ve yün kıyafetleri sever. Onun giyim tarzını yumuşak tonlarda klasik çizgiler belirler. Aksesuarları sadece gerekli zamanlarda kullanır, onun dışında aksesuar kullanmayı sevmez. Saçlarını atkuyruğu yapmaktan, elbise ya da tuvaletle broş takmaktan hoşlanır. Başak kadınının çantası çok büyük ve birçok göze sahip olmalıdır. Çünkü herşeyi yanında taşımak ister. Başak`lara en uygun parfüm hafif çiçek kokularıdır. Özellikle yasemin, sümbül, akasya, gardenya bazlı parfümler onlar için idealdir.Makyaj önerileri:
1-Kahverengi, yeşil ve bej tonları Başak kadınının göz makyajında kullanması gereken renklerdir.

2-Kestane tonları, kahverengi ve toprak renkleri Başak kadınının dudaklarına çok yakışır.

Balık (21 Şubat - 20 Mart)

Bu burcun kadınlarının en önemli özelliği çok kararsız olmalarıdır. Ne giyeceklerine bir türlü karar veremezler. Parlak ve saten türü kumaşları tercih ederler. Spor giyimin yanı sıra, klasik giyimden de hoşlanırlar. Alışverişte başkalarının tavsiyelerinden çok kolay etkilenirler.

Balık kadınları çekici ve güzel oldukları kadar da hayalperesttir. Yüzü oval ve narin, elmacık kemikleri çıkıktır. Tavırları tahrik edici ve karşı konulmazdır. Eğlenmeyi özellikle de dans etmeyi severler. Duygularını çok fazla belli etmezler. Kitap okumak ve müzik dinlemekten zevk alırlar. Bitkisel çaylar, otlar ve yoga Balık kadınlarının ruh ve beden sağlığını korumakta birebirdir.

Balık kadınının stili: Dikkat çeken kıyafetler giymekten kaçınan Balık kadını, su burcu olmasından dolayı bahriyeli kıyafetlerinden hoşlanır. Özellikle bahriyeli pantolonlar, jileler, kapüşonlu kıyafetler onların en sevdiği kıyafet türüdür. Aksesuarları sade ve güzeldir. Parfümde tercihleri ise çiçek ve meyve karışımı kokulardır. Yasemin, gül ve portakal çiçeğinin ağırlıkta olduğu parfümler Balıklar için idealdir.

Makyaj önerileri:
1-Mor, denizci mavisi ve su yeşili, su grubundan olan Balık`lara çok yakışır.
2-Dudaklarda pembe ve bej tonları kullanılmalıdır.

 

 

 

Haftanın Sözü:

“Arkadaşlık kuvvetli bir bağdır. Paraya ihtiyaç olunca başvurulmazsa, ömür boyu sürer.”
Mark Twain

 

 Eğer hala yapmadıysanız MUTLAKA…

“Kerem Gibi, Nazım Hikmet`le 35 Yıl”, Tiyatro, 8-26 Nisan, BKM, MUTLAKA izleyin…
6 Haftada 6 Dans Dersi, Tiyatro, 6 Nisan, Caddebostan Kültür Merkezi, MUTLAKA izleyin…
Derviş ve Ölüm, Tiyatro, 1-3 Nisan, SDKM, MUTLAKA izleyin…
3. En Güzel Lale Festivali, 4 Nisan, Seka Park, MUTLAKA katılın…
Çelik Manolyalar, Tiyatro, 19 Nisan, SKM MUTLAKA izleyin…

Bunları Biliyor muydunuz?

Madonna`nın kızı ile beraber film çevireceğini
Erol Evgin`in yeni albüm hazırladığını
Eski futbolcu Alpay`ın eşi Cansel`den boşandığını
Okan Bayülgen`in İstanbul sokaklarında Robokop abi kılığında dolaştığını
Doğa Rutkay`ın da Mhmet Ali Erbil kadar gözlüğü olduğunu

biliyor muydunuz?

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ