Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4823 TL
  • 6.2239 TL
  • 7.2797 TL
Kocaeli Zirve
CHP’liler çifte bayram kutladı
CHP’liler çifte bayram kutladı
Siyaset
09 Eylül 2010 Perşembe 17:11
  • 1857
  • 6

CHP’liler çifte bayram kutladı

Ramazan Bayramı’nın ilk günü aynı zamanda partilerinin 87. kuruluş yıldönümüne denk gelince CHP’liler yoğun katılımla iki bayramı birden kutladı

CHP İl Örgütü hem Ramazan Bayramı`nı hem de partilerinin 87. kuruluş yıldönümünü kutladı. Geçtiğimiz yıllarda yaklaşık 30 kişiyle bayramlaşma programları yapan CHP, kuruluş yıldönümünün de etkisiyle İzmit ilçe binasına sığmadı. İlk olarak saat 13.00`te İzmit ilçe binasında buluşan partililer burada bayramlaştıktan sonra valilik önüne giderek Atatürk anıtına çelenk bıraktı. Eski ve yeni bir çok partilinin katıldığı bayramlaşmada ‘İyi bayramlar` yerine ‘Hayırlı bayramlar` kelimesi kullanıldı. Törenden sonra ilçe binasında bayramlaşmayı düşünen CHP`liler Atatürk anıtının önünde tüm partililerinin toplanması nedeniyle bayramlaşmaya gerek duymadı.
 

KATILIM YÜKSEK OLDU
İzmit ilçe başkanı Ömer Hazer`in ev sahipliği yaptığı bayramlaşmada ilçe binasına sığmayan partililer aşağı inerek bina önünde bayramlaştı. Çelenk ve bayramlaşma programına; milletvekili Hikmet Erenkaya, PM üyesi Hurşit Güneş, il başkanı Ferhan Şensoy, Darıca ilçe başkanı Baykal Kaya, Dilovası ilçe başkanı Salim Kaygısız, Körfez ilçe başkanı Salih Şirin, Derince ilçe başkanı Hakan Savaş, Çayırova ilçe başkanı Veysel Suludere, Gebze ilçe başkanı İsmet Kara, Kartepe ilçe başkanı Harun Güneş, Başiskele ilçe başkanı Sezai Solak, eski milletvekili Bekir Yurdagül, eski il başkanları; Necat Çakır ve Rıdvan Alkan, eski Merkez ilçe başkanları, eski Uzunçiftlik Belediye Başkanı Yaşar Sönmez, eski Kirazlıyalı Belediye Başkanı Cevdet Şahin, belediye ve İl Genel Meclis Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.
 

SİRMEN TÖRENE KATILMADI
Eski milletvekili Sefa Sirmen de ilçe binası önüne gelerek Şensoy, Erenkaya ve partililerle bayramlaştı. İlk olarak ön merdivende duran Sirmen daha sonra arka taraflara giderek il yöneticileriyle de bayramlaştı. Alanda fazla durmayan Sirmen daha sonra partinin karşısındaki kahveye giderek partililerle çay içti. Sirmen, 87. kuruluş törenine katılmadı. İlçe binası önünde partililere seslenen Şensoy, CHP`nin 87. kuruluş yıldönümü nedeniyle çifte bayram yaşadıklarını söyleyerek, “Bugün çifte bayram yaşıyoruz. Mitingimizde ve 12 Eylül referandumu için gösterdiğiniz üstün çalışmalardan dolayı sizleri birer Filistinli olarak değerlendiriyorum” dedi. Konuşmaların ardından Yürüyüş Yolu`ndan hareket ederek valilik binası önüne kadar yürüyen CHP`liler referandum öncesi adeta gövde gösterisi yaptı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ