KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Ödev peşinde canından oldu
Ödev peşinde canından oldu
Polis-Adliye
20 Ekim 2009 Salı 11:56
  • 5318
  • 14

Ödev peşinde canından oldu

10 yaşındaki Anıl, öğretmeninin verdiği ödevi yapmak üzere internet kafeye giderken canından oldu

Köseköy Ulus Mahallesi Ankara Caddesi No:16 adresinde oturan ve Köseköy Sanayi Sitesi`nde tamirci olarak çalışan Hasan Bayraktar ile ev hanımı Emine Bayraktar`ın 10 yaşındaki oğulları Anıl Cengiz Bayraktar inanılmaz bir şekilde can verdi. Kaza iddialara göre şöyle gelişti:
 

EVDE İNTERNET YOKTU
Köseköy Fürsan İlköğretim Okulu 5. sınıfta okuyan Anıl, öğretmeninin verdiği internetten araştırma ödevini yapmak istedi. Ancak evde ne bilgisayar ne de internet bağlantısı vardı. İnternet kafeye gitmek üzere bisikletine atlayan Anıl, başına geleceklerden habersiz yol aldı. Bir ara yol kenarında duran Anıl`ın başına korkunç bir şey geldi.
 

AYNASI YÜZÜNE ÇARPTI
Orçun Akı yönetimindeki 41 LA 155 plakalı otomobil önünde bulunan kamyonu sollayıp yan yoldan geçmeye çalışırken sağ aynası Anıl`ın yüzüne çarptı. Çarpmanın etkisiyle bisikletiyle birlikte yere düşen Anıl kanlar içerisinde kaldı. Çevredekilerin yardımıyla yakındaki Yaşam Polikliniği`ne götürülen Anıl, durumu ağır olduğu için Kocaeli Devlet Hastanesi`ne sevk edilmek istendi, ancak yolda yaşamını yitirdi.
 

ÖDEVE İSYAN ETTİLER
Çok başarılı bir öğrenci olan Anıl Cengiz`in ani ölümü ailesi ve sınıf arkadaşlarını gözyaşlarına boğdu. Anıl`ın akrabası Yusuf Turan “Okulda sürekli öğretmenleri internet üzerinden araştırma veriyor. Evde de internet yok, internete gitmek isterken oğlumuzu kaybettik” diye isyan etti. Acılı anne ise çocuğunun sınıf arkadaşlarına sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. İnanılmaz bir kaza sonucu yaşamını yitiren Anıl Cengiz Bayraktar Maşukiye`de toprağa verildi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ