KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Ölümüne ehliyetsiz sürücü neden olmuş
Ölümüne ehliyetsiz sürücü neden olmuş
Polis-Adliye
01 Kasım 2012 Perşembe 10:46
  • 3408
  • 6

Ölümüne ehliyetsiz sürücü neden olmuş

Sabah sporu yaparken otomobilin altında kalarak can veren yaşlı kadına çarpan şoför gözaltına alınırken, sürücünün ehliyetsiz olduğu ortaya çıktı

Tavşantepe'de dün sabah saatlerinde 63 yaşındaki Ayşe Kocatürk bir otomobilin çarpması sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti. Kazaya karışan şoförün ehliyetsiz olduğu ortaya çıktı. Alınan bilgilere ve iddialara göre İzmit Tavşantepe Caddesi Kumlu Sokak önünde, spor yapmak üzere dışarı çıkan, kısmi felçli Ayşe Kocatürk, plakası alınamayan bir otomobilin çarpması sonucu ağır bir şekilde yaralanmış ve çarpan şoför de olay yerinden kaçarak uzaklaşmıştı.


TESLİM OLDULAR
;Yaralı kadın kaldırılığı Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Olaydan sonra ise Levent G.(32) ile kazaya sebep olduğunu söylediği eniştesi Ergün D.(33) Bekirpaşa Polis Merkezi'ne gelerek teslim oldu. Ergün D. söz konusu kazaya karışan 41 LF 226 otomobilin Levent G.'ye ait olduğunu ancak aracı kendisinin kullandığını ve kazayı kendisinin yaptığını söylediği iddia edildi.


SIKIŞINCA SÖYLEDİ
İkilinin verdiği çelişkili ifadelerden şüphelenen polisler iki zanlıyıda sıkıştırdı ve bu şekilde gerçeğe ulaştı. Zanlıların polis tarafından sıkıştırılmaları sonucunda kazaya karışan otomobilin ehliyetsiz olan Levent G. tarafından kullanıldığı ortaya çıktı. Kazadan sonra korkan Levent G.'nin ehliyetsiz olması sebebiyle eniştesine giderek durumu anlattığı ve enişte Ergün D.'nin suçu üstüne aldığı iddia edildi. İki zanlı da İzmit İlçe Asayiş Bürosu'nda verdikleri ifadelerden sonra adliyeye sevk edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ