KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
On numara zanlıları yakalandı
On numara zanlıları yakalandı
Polis-Adliye
12 Ekim 2009 Pazartesi 15:05
  • 5411
  • 5

On numara zanlıları yakalandı

Tren Garı’nın hemen yanında bulunan On Numara Restaurant’ın otoparkında doğum gününde öldürülen 30 yaşındaki Sinan Hasoğlu’nun katil zanlısı oldukları ileri sürülen üç kişi cinayetin üzerinden bir gün geçmeden gözaltına aldı

Aşağı Yuvacık`ta oturan evli ve bir çocuk babası Sinan Hasoğlu (30) doğum gününde On Numara Restaurant`ın otoparkında uğradığı silahlı saldırı sonucunda vücuduna isabet eden 8 kurşunla yaşamını yitirmişti. İddialara göre olay şu şekilde gelişmişti: O gece doğum günü olan Sinan Hasoğlu`nun daha önceden arkadaş oldukları ileri sürülen Zekeriya Şahin, Sercan Pastacı ve Aydın Şahin o gece On Numara Restaurant`a gelmişti. Birlikte bir şeyler içen grup arasında bilinmeyen bir nedenden ötürü tartışma çıkmıştı. Otoparkta tartışmanın büyümesi üzerine sinirlerin gerilmesiyle Zekeriya Şahin silahını çıkartarak Sinan Hasoğlu`na kurşun yağdırmaya başladı. Silahla yaralanan Sinan Hasoğlu da üzerinde bulunan silahla Zekeriya Şahin`i silahla yaralarken, kendisi kanlar içerisinde yerde kaldı.
 

3 KİŞİ GÖZALTINDA
Sinan Hasoğlu kanlar içerisinde kaldığı yerde son nefesini verirken, diğer üç kişi ise restoranta geldikleri araçla olay yerinden hızla uzaklaştı. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Masası ekiplerince yapılan soruşturma kapsamında olayın ardından bir gün geçmeden önceki gece Zekeriya Şahin, Aydın Şahin ve Sercan Pastacı saklandıkları Sapanca`da bir köy evinde yakalandı. Arama yapılan evde iki adet ruhsatsız tabanca bulundu. Tabancaların, olayda kullanılıp kullanmadıkları ise yapılacak olan balistik incelemenin ardından belli olacak. Sapanca`da gözaltına alınan zanlılardan Aydın Şahin ve Sercan Pastacı`nın 2006 yılında öldürülen Neslihan İke`nin cinayet zanlısı olan Sinan Şahin ile birlikte gözaltına alındıkları ancak mahkeme tarafından serbest bırakıldıkları öğrenildi.
 

SABIKASI VAR
Sinan Hasoğlu`nun öldürülmesi olayında kendisi de silahla yaralanan Zekeriya Şahin`in herhangi bir hastaneye gitmediği ve yarayı arkadaşlarının temizlediği ileri sürüldü. Sinan Hasoğlu`nu 8 kurşunla öldürdüğü iddia edilen Zekeriya Şahin`in daha önce de kasten adam öldürmeye teşebbüs ve ruhsatsız silah taşımak gibi suçlardan sabıkasının olduğu ileri sürüldü. 10 Numara Restaurant`ın otoparkında öldürülen Sina Hasoğlu ise Yuvacık Camii`nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Yuvacık Mezarlığı`nda 1986 yılında kazada ölen babası ve kardeşlerinin yanına defnedildi. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ