KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7084 TL
  • 6.3256 TL
  • 7.3880 TL
Kocaeli Zirve
Önce kız kaçırdı sonra araç çaldı
Önce kız kaçırdı sonra araç çaldı
Polis-Adliye
06 Aralık 2011 Salı 15:21
  • 4

Önce kız kaçırdı sonra araç çaldı

KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde taburcu olan annesini almak için aracını çalışır vaziyette bırakan bir kadının aracını çalan kişi gözaltına alındı. Zanlının ayrıca, 16 yaşında bir kızı kaçırdığı da ileri sürüldü

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi`nden taburcu olan annesini almak için aracını çalışır vaziyette bırakan bir kişinin aracı çalındı. İddialara göre olay şöyle gelişti; KOÜ Tıp Fakültesi`nde tedavisini bitiren annesini almak isteyen Nermin B. kendisine ait olan 41 GB 647 plakalı aracıyla hastaneye geldi. Annesinin taburcu işlemlerini halleden Nermin B., aracını çalışır vaziyette bırakarak annesini almaya gitti.
 

DİLOVASI RAMPASINDA
Bu sırada hastane önünde bekleyen Fatih Ü. (26) çalışır vaziyetteki araca bindi. Yanına16 yaşındaki kız arkadaşı S.Ç.`yi de alarak hastane önünden ayrıldı. Aracının çalındığını fark eden Nermin B., hemen durumu polise bildirdi. Aracın Kuruçeşme turnikelerinden girdiğini tespit eden polisler ile zanlılar arasında nefes kesen bir kovalamaca yaşandı. Araç Dilovası rampasında polislerin yolu kesmesi neticesinde içerisindeki iki kişiyle birlikte durduruldu. 
 

KAYIP KIZ BULUNDU
Zanlılardan Fatih Ü. asayiş şubesine, yanındaki kız arkadaşı S.Ç. ise ifadeleri alınmak üzere çocuk şubeye teslim edildi. Fatih Ü.`nün ifadesinde kendisinin uyuşturucu bağımlısı olduğunu ancak parası olmaması nedeniyle böyle bir şey yapıp araçla uyuşturucu almaya gittiğini söylediği ileri sürüldü. S.Ç.`nin ise yapılan kontroller sırasında İstanbul Bağcılar`dan kayıp olduğu ve kaçırıldığı belirlendi. Bunun üzerine hemen ailesi çağrıldı.
 

SUÇU KABUL ETMEDİ
Ailesi gelen S.Ç., ifadesinde Fatih Ü. ile sevgili olduklarını ancak kendisi istememesine rağmen tehditle ilişkiye girdiğini söylediği iddia edildi. 5 aydır kayıp olan kızlarını bulan aile, Fatih Ü.`den şikayetçi oldu. Fatih Ü. İse, S.Ç. ile kendi rızasıyla ilişkiye girdiğini ve 1 Aralık`tan bu yana da ilimizde otellerde kaldığını söylediği öğrenildi. İfadesi alınan Fatih Ü., oto hırsızlığı ve cinsel istismar suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ