KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Önleyiciler dur durak bilmiyor
Önleyiciler dur durak bilmiyor
Polis-Adliye
08 Aralık 2010 Çarşamba 15:13
  • 2385
  • 2

Önleyiciler dur durak bilmiyor

Önleyici hizmetler şubesi ekipleri son 5 gün içerisinde yaptıkları aramalarda çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirdi

İl Emniyet Müdürlüğü`ne bağlı önleyici hizmetler şubesi, son günlerde yaptıkları aramalarda çok sayıda silah, uyuşturucu madde ile fişek ele geçirdi. Gün içerisinde ya da akşam saatlerinde kentin belirli noktalarında şüphelendikleri araçları kontrol eden ekipler suçlulara göz açtırmıyor. Başarılı bir çalışmaya imza atan ekipler, son 5 gün içerisinde yaptıkları uygulamada hayalet silah olarak tabir edilen Glocak marka tabanca, uyuşturucu madde hatta yarı otomatik av tüfeği bile yakaladı.
 

GLOCK MARKA TABANCA
3 Aralık tarihinde Kozluk Mahallesi`nde yaptıkları arama sırasında A.S., F.S. ve S.C.`nin üzerinde bir miktar esrar maddesi bulan ekipler, yine aynı gün Körfez ilçesi Tütünçiftlik Sahili`nde yaptıkları aramada O.O., İ.Y. ve S.K. isimli şahısların üzerinden yine bir miktar esrar maddesi, Yenişehir Adnan Menderes Bulvarı üzerinde durdurulan Y.T.`nin üzerinden hayalet silah olarak bilinen Glock marka tabanca ve 14 fişek ele geçirdi. 5 Aralık tarihinde Eski İstanbul Yolu üzerinde yapılan uygulamada ise aracında el yapımı tabanca ve 4 fişek olan T.A. isimli kişi, ekibin gözünden kaçamadı.
 

YARI OTOMATİK TÜFEK
6 Aralık tarihinde Yenişehir Mahallesi Soylu Sokak`ta yapılan aramada A.E.`nin üzerinden Glock marka tabanca ve 8 fişek bulundu. Önceki akşam ise ekipler Körfez`de G.D. isimli bir kişiyle Gündoğdu Mahallesi`nde B.Ç. ve K.Ö. isimli kişilerin üzerlerinde esrar maddesi yakaladı. Yine aynı gün Körfez Atalar Mahallesi`nde M.A. isimli bir kişiden 7.65 Baretta marka silah ile 5 adet fişek ele geçirildi. Son olarak aynı günün akşamında Solaklar Yolu üzerinde ise S.E. isimli kişinin aracında yarı otomatik ruhsatsız av tüfeği ile 93 adet fişek ekibin uygulamasına takıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ