KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Otoyolda facianın eşiğinden dönüldü
Otoyolda facianın eşiğinden dönüldü
Polis-Adliye
16 Ekim 2010 Cumartesi 10:20
  • 3942
  • 0

Otoyolda facianın eşiğinden dönüldü

İstanbul’dan Ankara’ya seyir halindeyken lastiği patlayarak yola devrilen TIR, otoyolun her iki şeridini trafiğe kapattı. Kaza anında yolun boş olması olası bir facianın önüne geçti

İstanbul`dan Ankara`ya seyir halinde olan lastik yüklü bir TIR,  otoyolda seyir halindeyken Sakarya sınırına yaklaştığında lastiğinin patlaması nedeniyle devrildi. Devrilerek İstanbul-Ankara istikametine giden yolun tamamını ve Ankara-İstanbul istikametine giden yolun ise bir kısmını kaplayan TIR, büyük bir faciaya da zemin hazırladı ancak yoldan kaza anında araç geçmemesi olası facianın önüne geçti. Kazada TIR sürücüsü ve yanında bulunan arkadaşı yaralandı.
 

ŞANS ESERİ YOL BOŞTU
İddialara göre olay şu şekilde gelişti: İstanbul`dan 06 D 8815 plakalı TIR`ına lastik yükleyen Enes Çalışkan (23) Ankara`ya doğru hareket etti. Otoyolda seyir halinde olan TIR`ın Sakarya sınırına geldiğinde bir anda lastiği patladı. Lastiğin patlamasıyla Çalışkan bir anda direksiyon hakimiyetini kaybedince olanlar oldu, TIR bir anda yola devrildi. Kaza anında yolun boş olması mucize olarak değerlendirildi.
 

İKİ ŞERİTİ DE KAPATTI
TIR`ın şoför bölümü diğer şeride uzanırken, kazayı gören diğer sürücüler hemen sürücü Çalışkan ile arkadaşı Yunus Emre`nin (28) yardımına koşarak, yaralıları araçtan çıkardı. Kısa sürede olay yerine gelen ambulansla yaralılar Kocaeli Devlet Hastanesi`ne kaldırdı. Tırın İstanbul-Ankara istikametine giden yolu tamamen, Ankara-İstanbul istikametine giden yolu ise kısmen kapatması nedeniyle otoban trafiği durma noktasına geldi.
 

4 SAAT KAPALI KALDI
Ankara istikametine gitmek isteyen sürücüler polis ekiplerince uyarılarak gişelerden çıkarılıp E-5`e yönlendirildi. Ankara istikametinden İstanbul istikametine gitmek isteyen diğer sürücüler ise uzun süre beklemek zorunda kaldı. TIR`ın tamamen yoldan kaldırılması ve yolun trafiğe açılması yaklaşık 4 saat sürdü. Yaralıların durumunun ise iyi olduğu öğrenildi. Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ