KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Özcan’ın tahliye talebi reddedildi
Özcan’ın tahliye talebi reddedildi
Polis-Adliye
08 Ekim 2010 Cuma 14:27
  • 1831
  • 0

Özcan’ın tahliye talebi reddedildi

Hizmet-İş 2 No’lu Şube Başkanı İrfan Gün’ü silahla yaralamak suçundan tutuklu bulunan Muhsin Özcan’ın tahliye talebi reddedildi

Büyükşehir Belediyesi ile İSU Genel Müdürlüğü`nde örgütlü Hizmet-İş Sendikası 2 No'lu Şube Başkanı İrfan Gün geçtiğimiz mayıs ayında Yahya Kaptan`daki evinin önünde silahlı saldırıya uğramış ve ağır yaralanmıştı. Gün`ü vuran Muhsin Özcan ise olaydan bir gün sonra teslim olmuş, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen davaya İrfan Gün katılmazken, tutuklu bulunan Muhsin Özcan ve avukatı Hüseyin Acurman hazır bulundu.
 

İSTESEYDİ, ÖLDÜREBİLİRDİ
Mahkemede konuşan müvekkilinin tahliye edilmesini isteyen Acurman “Müvekkilim 16 Mayıs tarihinden itibaren tutuklu bulunmaktadır. Kendisinin herhangi bir öldürme maksadı yoktur. Eğer öldürmek isteseydi, yapabilirdi. Silahtan çıkan kurşunlardan iki tanesi aracın bagajına isabet etmiştir. Gün`ün kendisine zarar vereceğini düşünüp kendisini korumak istemiştir. Gelecek olan Adli Tıp Raporu`nun da bizi doğrulayacağına eminim. Bu nedenle tahliyesini istiyorum” dedi. Mahkeme ise sanığın tutukluluk haline karar vererek davayı 24 Kasım tarihine ertelendi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ