KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Paşa Ersin davasına başlandı
Paşa Ersin davasına başlandı
Polis-Adliye
09 Aralık 2010 Perşembe 14:10
  • 4278
  • 1

Paşa Ersin davasına başlandı

2006 yılında tartıştığı eniştesi Gökhan Kitapçıoğlu’nu silahla öldüren ve 4 yıl sonra yakalanan Paşa Ersin’in ilk duruşması görüldü

31 Haziran 2006 tarihinde Köseköy`deki Barış Müzikhol`de eniştesini silahla öldüren ve 4 yıl kaçtıktan sonra 2 ay önce yakalanan Paşa Ersin`in ilk davası görüldü. Davaya tutuklu bulunan sanık Paşa Ersin ile avukatı Ahmet Kurtuluş katılırken, müştekiler Neslihan, Ayten ve Mehmet Kitapçıoğlu ise mahkemeye gelmedi. İlk olarak davada tutuklu sanık Paşa Ersin savunmasını yaptı. Ersin şunları söyledi; “Ben Adem Adalı`ya ait bir mekandaydım. Biz masada otururken yanımıza Gökhan Kitapçıoğlu geldi.
 

SÜREKLİ KÜFÜR EDİYORDU
Kitapçıoğlu bizi müzikhole çağırdı. Biz de gelemeyeceğimizi söyledik. Israr etti, gittik. Burada alkol aldıktan sonra masalara saldırmaya başladı. Uyardık kendisini ama devam etti” dedi. Kitapçıoğlu`nun sürekli küfür ettiğini iddia eden Ersin savunmasına şöyle devam etti; “Benim yanımdaki arkadaşa sürekli küfürler savurdu. Ardından bana da küfür etti. Gökhan, adam bıçaklamadan içeri girmişti. Ben de bıçakladığı adamı bularak şikayetini geri almasını istemiştim.
 

ATEŞ ETMEYE KALKTI
Adam şikayetini geri aldığı halde Gökhan şahısları tekrar tehdit etmeye devam edince polis de onu benim yanımdan alıp götürmüştü. Kendisi benim onu şikayet ettiğimi düşündüğü için bana küfürler yağdırdı. Kendi silahıyla ateş etmeye kalktı, ben de aynı silahla üzerine sıktım. Ayrıca kendisi benim barımda çalışan oryantal Venüs ile olaydan bir yıl önce dostluk yaşamıştı. Bir süre sonra bu ilişkiyi bitirdiler. Gökhan muhtemelen Venüs ile kendi arasını benim bozduğumu düşündü.
 

VENÜS`ÜN İFADESİ
Bara giderken ben yanıma Venüs`ü de aldım. O da bana, ‘Bugün bunu yanında getiren, yarın avratını da getirir` dedi. Bundan dolayı da tartışma yaşamıştık.” Paşa Ersin olaydan sonra 4 yıl boyunca yakalanmamasıyla ilgili olarak, “Olaydan sonra Kütahya, Düzce, Tekirdağ, Çanakkale, Ören, Milas ve son olarak Konya`ya gittim. Konya`dan sürekli İzmit`e gidip geliyordum” dedi. Sanık avukatı Paşa Ersin`in yakalanmadan önce görülen davasında tanıkların ifadelerinin alındığını, fakat Venüs Karabey`in ifadesine tekrar başvurulmasını istedi.
 

20 OCAK`A ERTELENDİ
Mahkeme heyeti ayrıca olayın aydınlığa kavuşması için tanıklarla birlikte olay yerinde keşif yapılmasını istedi. Görülen davada mahkeme heyeti sanık avukatının taleplerini reddederek olay yeri fotoğraflarının ve krokisinin istenmesine, Gökhan Kitapçıoğlu`na açılan varsa kamu davalarının talep edilip ve incelenmesine, davanın da 20 Ocak 2011 tarihine ertelenmesine karar verdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ