KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Polis 40 saat aracı bekledi
Polis 40 saat aracı bekledi
Polis-Adliye
13 Ekim 2010 Çarşamba 15:35
  • 3221
  • 5

Polis 40 saat aracı bekledi

Asayiş şubesine bağlı ekipler film gibi operasyonla çalıntı bir araca ulaşmak için 40 saat aynı yerde bekledi. Araç ufak bir ipucuyla yine aynı polisler tarafından İstanbul’da bulundu

Asayiş şubesine bağlı oto hırsızlığı büro ekipleri eşine filmlerde rastlanılan bir operasyonla üç oto hırsızını kıskıvrak yakaladı. İddialara göre müthiş operasyon şu şekilde gelişti: 4 Ekim tarihinde Kartepe`de ikamet eden Tekin Baki`nin evine giren kimliği belirsiz kişi veya kişiler şahsa ait olan 41 NT 747 plakalı Nissan marka aracın anahtarını aldıktan sonra evin önünde bulunan aracı çalarak kayıplara karıştı. Sabah aracının çalındığını gören Baki ise hemen durumu polise bildirdi. Polis ekipleri hırsızlıkla ilgili soruşturmalarına devam ederken, Baki`yi arayan kimliği belirsiz kişiler aracının çalındığı yeri bildiklerini ve kendisine yardım etmek istediklerini söyledi.
 

İŞİN SEYRİ DEĞİŞTİ
Bunun üzerine müşteki Baki hemen durumu asayiş şubesine iletti. Polis de müthiş bir operasyon için düğmeye bastı. Tekin Baki yanına sivil iki polis memurunu alarak telefonla kendisini arayan Ali A. (33) ve Murat Ö. (36) ile belirlenen yerde görüştü. Zanlılar kimliklerini bilmediği polislere ve Baki`ye “Biz aracınızı gördük. Hatta üzerinde 54 KN 409 plaka vardı. Biz aracın üzerinde sizin kartınızı gördüğümüz için haber vermek istedik. Bizim söylediğimiz yere gidin orada aracını size geri verecekler” dedi. Bunun üzerine Baki durumu polise bildirmek istediğini söyleyince işin seyri değişti.
 

40 SAAT BEKLEDİLER
Yanlarına iki sanığı da alan ve kendilerini İstanbul polisi olarak tanıtan polisler birlikte belirlenen adreste beklemeye başladı. Yaklaşık 40 saat boyunca aynı yerde bekleyen polisler kimse gelmeyince gitmeye hazırlanırken etrafta bulunan aracın içinden oto yıkamanın kartı buldu. İstanbul Kurtköy`de olan işyerine giden polislerin operasyonu İstanbul`da devam etti. Belirlenen oto yıkamayanın çevresinde soruşturma yapan ekipler, çalınan aracı 54 KN 409 plakasıyla sokakta park halinde buldu. Kısa bir araştırma yapan polis 54 KN 409 plakanın da İstanbul Ümraniye`den çalıntı olduğunu öğrendi.
 

GÖZALTINA ALINDILAR
Park halinde bulunan aracın çevresinde saklanan ekipler 40 saatin üzerine yaklaşık 6 saat daha süren bir beklemenin ardından araca binmek isteyen Hakan D. (35) isimli kişiyi hemen gözaltına aldı. Zanlı ifadesi alınmak üzere asayiş şubesine getirildi. Zanlının aracı gördüğünü söyleyen Ali A. ve Murat Ö. ile de yakın ilişkisi olduğunu belirleyen ekipler diğer iki kişiyi de İstanbul Ümraniye`de gözaltına aldı. Zanlıların tümünün sabıkasının olduğu öğrenildi. Zanlılardan Hakan D.`nin ifadesinde olayı yalanladığı ve aracı başkasından satın aldığını söylediği iddia edildi. Üç zanlı ifadesinin ardından adliyeye sevke dildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ