KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Polis arefe’yi gösterdi bayramı göstermedi
Polis arefe’yi gösterdi bayramı göstermedi
Polis-Adliye
08 Eylül 2010 Çarşamba 16:41
  • 4280
  • 4

Polis arefe’yi gösterdi bayramı göstermedi

Dünya Bankası Malta Mahallesinde muhtarlık binası önünde bıçaklanarak öldürülen Mehmet Cengiz’in öldürülme olayına karışan sanıklardan Gökhan Şahin 25 yıl hapis cezası aldı.

Gündoğdu Dünya Bankası Konutları bölgesi, Malta Mahallesi`nde aslen Ağrılı olan, Gündoğdu Mahallesi`nde oturan 24 yaşındaki Mehmet Cengiz isimli genç, Malta Mahallesi Muhtarlığı önünde bıçaklanarak öldürülmüştü. Malta davası olarak bilinen cinayet davasında 4 sanıktan 3`ü 25`er yıl hapisle cezalandırıldı. 25 Aralık 2006 tarihinde Gündoğdu Malta Mahallesi`ndeki İş Merkezi`nde Mehmet Cengiz adındaki şahıs boğazından kesilerek ölü halde bulunmuştu. Olaydan sonra polis, Aydın Barış, Serhat Durmuş, Oğuz Akkuş ve Gökhan Şahin`i gözaltına almış ve yapılan sorgulamalarından sonra 4 zanlı tutuklanmıştı. Adam öldürmek suçundan yargılanan zanlılardan Aydın Barış, Serhat Durmuş ve 9 ay yattıktan sonra Gökhan Şahin ilk duruşmada tahliye edilmiş Oğuz Akkuş ise tutuklu kalmıştı. Davanın devam edildiği Kocaeli Adliye 1. Ağır ceza mahkemesinde Gökhan Şahin isimli sanığa 25 yıl hapis cezası çıktı.
 

AKRABASINA AİT EVDE YAKALANDI
Hakkında kesinleşmiş 25 yıl adam öldürme suçundan cezası bulunan Gökhan Şahin`in bilinen adreslerinde polis bulamadı. Polis aramayı derinleştirerek Tepeköy TOKİ Kalıcı konutlarında bir akrabasına ait evde yakalamayı başardı. Bu olayla ilgili olarak hakkında aynı suçtan 14 yıl hapis cezası kesinleşen Serhat Durmuş ta polis tarafından yakalanarak cezaevine konulmuştu. Bu olaylar sırasında askerliği yapan ve evlenen Şahin polis tarafından cezaevine konuldu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ