KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Polis kumarhaneyi bastı kumarbazlar polise saldırdı
Polis kumarhaneyi bastı kumarbazlar polise saldırdı
Polis-Adliye
10 Aralık 2011 Cumartesi 15:07
  • 5953
  • 8

Polis kumarhaneyi bastı kumarbazlar polise saldırdı

Lokale baskın düzenleyen polis ekipleri kumar oynayanları gözaltına almak isteyince olay çıktı. Kumar oynayanlar polise direndi, hepsi gözaltına alındı

Körfez Güney Mahallesi`nde bulunan Artvinliler Derneği Lokali`ne polisler kumar denetimi sırasında baskın yaptı. Baskın esnasında 4 kişilik bir masada oturan şahısların ‘yanık` oynadığı belirlendi. Masada bulunan 700 liraya yakın paraya ve iskambil kâğıtlarına el konuldu. Bu esnada kumar masasında İrfan K. (45) isimli bir şahıs kumar oynamadıklarını, polisin parasını zorla gasp ettiğini iddia ederek karşı çıkmaya başladı.
 

POLİSE SALDIRDILAR
Lokal işletmecileri de polisin işlem yapmasına karşı çıkınca ortalık bir anda karıştı. Lokal işletmecileri ve masada kumar oynadıkları iddia edilen kişiler polise önce sözlü ardından da fiziksel saldırıda bulundu. Olayda çeşitli yerlerinden hafif şekilde darp edilen polis memurları M.K. ile B.D. olay yerine takviye ekip istedi. Kısa sürede olay yerine çok sayıda takviye polis sevk edildi. Kumar oynadıkları ileri sürülen kişilerle işletmeciler gözaltına alındı.
 

4 KİŞİ ADLİYEYEDE
Kumar oynadıkları belirlenen K.E., H.K. ve H.S. ifadeleri alınıp haklarında Kabahatler Kanunu`ndan işlem yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. Polise mukavemette bulundukları ileri sürülen işletme sahibi Cüneyt A. (41), Selçuk K. (26), Selçuk K.`nin kardeşi Savaş K. (23) ile polisi darp eden İrfan K. kumar oynamak, kumar için yer temin etmek, görevli memura darp ve hakaret iddialarıyla adliyeye sevk edildi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ