KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Polisten seri operasyon
Polisten seri operasyon
Polis-Adliye
17 Ekim 2012 Çarşamba 13:22
  • 1701
  • 0

Polisten seri operasyon

Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekipleri, haklarında yakalama kararı çıkan 3 kişi için Gebze’de seri operasyon düzenledi

Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekipleri, haklarında yakalama kararı bulunan 3 kişiyi düzenledikleri seri operasyonlarla yakaladı. İddialara göre ekipler ilk olarak Antalya Korkuteli`nde 18 Şubat 2005 yılında 1 bayanı düşürerek kolundan bilezikleri çalan ve hakkında Antalya Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2 yıl 1 ay hapis cezası çıkan Gökhan Tavşan`ı (31) Gebze`de olduğunu tespit etti. Gebze Mevlana Mahallesi`nde yakalanan Tavşan, ifadesinin ardından cezavine teslim edildi.

 
10 YIL SONRA GELEN CEZA
Düzce`de 2002 yılında taksirle ölüme sebebiyet verme suçundan tutuklanan, daha sonra ise tutuksuz olarak yargılanan Ali Özkanlı (54), Düzce Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 4 yıl 2 ay hapis cezası çıktı. Hakkında yakalama kararı çıkan Özkanlı`nın Gebze`de olduğunu tespit eden ekipler, Gebze merkezde kaldığı evde gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü`ne getirilen Özkanlı, ifadesinin ardından cezaevine teslim edildi.
 
CİNSEL TACİZE CEZA
Gebze`de 2004 yılında bir bayana cinsel saldırıda bulunan ve daha sonra tutuklandığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Mustafa A. (53), Gebze Ağır Ceza Mahkemesi`nce hakkında çıkan 6 yıl 9 ay 20 gün hapis cezası Yargıtay tarafından onanınca, hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Asayiş Şube Müdürlüğü İnfaz Büro Amirliği ekipleri ise Gebze Namık Kemal Caddesi üzerinde yakaladığı Mustafa A.`yı önce adliyeye ardından cezaevine teslim etti. 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ