KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Promosyonlu fuhuş
Promosyonlu fuhuş
Polis-Adliye
08 Aralık 2010 Çarşamba 12:28
  • 12440
  • 15

Promosyonlu fuhuş

Ahlak masası ekipleri İzmit’te iki ayrı adrese eşzamanlı baskın düzenledi. Polis, masaj salonu olan ilk adreste fuhuşu teşvik için promosyon yapıldığını da belirledi

Bir süreden beri istihbari çalışmalar yürüten Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Bürosu ekipleri, kentte iki ayrı adrese eşzamanlı baskın düzenledi. İlk olarak Tepecik Mahallesi`nde bir iş merkezinde faaliyet yürüten Rüyam Masaj Salonu`ndaki masör A.Y.Ç. (30) ile telefonla görüşüp fiyatta anlaşan polis, önce 30 liraya masaj yaptırdı, ardından da fuhuş için kadın talebinde bulundu. Müşteri kılığındaki polisin isteği 50 milyon lira karşılığında kabul edildi, polis parayı A.Y.Ç. isimli şahsa verdi ve o esnada adı geçen masaj salonuna baskın düzenlendi.
 

ERKENCİLER DAHA UCUZ
Düzenlenen baskında polis; masaj salonun işletmecileri Sevcan K. ve Ali Ç. ile birlikte fuhuş yapan A.Y.Ç. ile salondaki 6 kişiyi gözaltına aldı. Salon müşterisi 6 kişi savcılığın talimatıyla serbest bırakıldı. Gözaltında tutulan zanlıların sorgulamaları sonucunda ise adı geçen masaj salonunun müşteri sayısını artırmak amacıyla promosyon düzenlediği tesbit edildi. Polis, anılan işyerinde fuhuşun saat 17.00`ye kadar 30 liradan, 17.00`den sonra da 40 liradan yaptırıldığını öğrendi. Masaj salonu işletmecisi Sevcan K. ile Ali Ç. ise fuhuşa yer temin etmek suçlamasıyla adliyeye sevkedildi.
 

KADIKÖY`DE AYNI KADIN
Asayiş şube müdürlüğü ekipleri ikinci baskını ise Kadıköy Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerindeki bir eve gerçekleştirdi. Daha önce iki kez fuhuşa yer temin etmek suçlamasıyla gözaltına alınan Çiğdem D.`nin evinde yabancı uyruklu bayanlara fuhuş yaptırdığı belirlendi. Yapılan istihbarı çalışmalar sonrasında polis yine müşteri kılığına girerek Çiğdem D. ile iki bayan ve yer için 100 liraya anlaşma sağladı. Belirlenen adrese giden polis ekipleri, Çiğdem D.`ye parayı verdiği anda eve baskın düzenlendi.
 

GÜRCÜ KADINLARIN BORCU
Polis, baskın düzenlediği bu evde fuhuşa yer temini sağlayan Çiğdem D. ile birlikte aynı yaşta ve aynı soyadı taşıyan Nino ve Marine Khachirashvisls (34) adında Gürcistan uyruklu iki kadını yakaladı. Gözaltına alınan üç kadın ifadeleri alınmak üzere asayiş şubesine getirildi. Gürcistan uyruklu kadınların yaklaşık 1,5 yıldır Türkiye`de oldukları ve borçları nedeniyle fuhuş yaptıkları iddia edildi. Gürcistan uyruklu iki bayanın işlemlerinin ardından sınır dışı edileceği öğrenilirken, Çiğdem D. ise fuhuşa yer temini yapmak suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ