KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Sahtecilik çetesi çökertildi
Sahtecilik çetesi çökertildi
Polis-Adliye
28 Aralık 2010 Salı 09:45
  • 9659
  • 2

Sahtecilik çetesi çökertildi

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Bürosu ekipleri sabah saatlerinde yaptıkları baskında örgütlü olarak sahtecilik yaptığı ileri sürülen 50 kişiyi gözaltına aldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi sabah şafak baskınıyla yaptıkları operasyonda 50 kişiyi gözaltına aldılar. İstanbul merkezli bir çetenin ilimizde çok sayıda iş yerine sahte çek verdiğini tespit eden ekipler çeteyi yakın takibe aldı. Çok sayıda vatandaşa sahte çek vererek mağdur eden çeteye yönelik olarak yaklaşık 6 ay boyunca teknik ve fiziki takip başlatıldı. Bütün hazırlıklarını tamamlayan polis ekipleri İstanbul ve ilimizde daha önceden belirledikleri yaklaşık 80 yere baskın düzenledi.


50 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Sabah 06.00 sıralarında eş zamanlı olarak yapılan baskında çetenin lideri olduğu ileri sürülen kişiler de gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlıların ev ve işyerlerindeki aramalarda çok sayıda sahte çek, diploma, kimlik çıktı. Gözaltına alınan 50 kişi hemen ifadeleri alınmak üzere Emniyet müdürlüğüne getirildi. Zanlıların istek üzerine sahte kimlik, diploma, özel güvenlik diploması gibi çok sayıda sahte belge düzenledikleri öğrenildi. Zanlıların ayrıca İstanbul`da sahte belgeleri basmak için matbaalar kurduğu belirlendi.


SAHTE NE ARARSAN VAR

Çete liderinin çetenin parasıyla çok sayıda ev tuttuğu bu evlere sadece sahte evrak basmak için kullandığı da ileri sürüldü. Gözaltına alınan zanlıların sahte evraklar düzenleyerek bankadan kredi çektikleri de tespit edildi. Çeteyle ilgili çok sayıda kişinin emniyet müdürlüğüne gelerek zanlılardan şikayetçi oldukları öğrenildi. Gözaltına alınan zanlıların Cuma günü adliyeye sevk edilmeleri bekleniliyor. Gözaltına alınan zanlıların bazılarının isimleri ise şöyle: Adem O., Sedat Ç., Koray Ç., Tolga Ç., Kadir Ç., Hakan G., Hüseyin A. Gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi. 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ