KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Şaşkın Hırsız
Şaşkın Hırsız
Polis-Adliye
06 Aralık 2010 Pazartesi 12:14
  • 2571
  • 1

Şaşkın Hırsız

Şanlıurfa’dan ilimize gelerek sabaha karşı Halkevi’nde bir büfeden hırsızlık yaptıktan sonra soyduğu yere giderek çaldığı eşyaları satmaya çalışan hırsız yakalandı.

Şanlıurfa`dan iki gün önce ilimize gelen ve otellerde yatıp kalktığı belirlenen hırsız çaldığı malzemeleri aynı büfeye satmaya kalkınca yakalandı. Halkevi mevkiinde bulunan Oğuz Büfe`ye dün sabaha karşı saatlerde Cengiz M. (20) büfeye hırsızlık amacıyla girdi. Büfede bulunan yaklaşık 40 tane litrelik kola ve gıda malzemelerini çalan hırsız dün sabah saatlerinde çaldıklarını Kozluk Mahallesi`nde bir başka markete satmak istedi. Ancak büfe sahibi kendisinin ihtiyacı olmadığını Halkevi`ndeki Oğuz Büfe`nin bunları alabileceğini söyledi.


AYNI BÜFEDE YAKALANDI

Bunun üzerine şaşkın hırsız daha birkaç saat önce girdiği büfeyi hatırlamayınca çaldığı malzemeleri çaldığı büfeye getirdi. Burada büfe sahipleri ile görüşen Cengiz M. Malzemelerini satmak istedi. O sırada hırsızlık nedeniyle olay yerine bulunan Asayiş Şubesine bağlı Hırsızlık Büro ekipleri zanlıyı hemen olay yerinde gözaltına aldı. Gözaltına alınan zanlının yanında bulunan çalıntı malzemelere de konuldu. Asayiş Şubesine getirilen zanlının daha önceden sabıkası olmadığı öğrenilirken, ifadesi alınan Cengiz M. ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ