KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
“Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum”
“Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum”
Polis-Adliye
20 Şubat 2019 Çarşamba 12:11
  • 12112
  • 0

“Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum”

Kocaeli’de yaşayan Z.Ç (61) İzmir Çeşme’de yaşaan S.B’yi (38) arayarak “Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum. Sana içim kıpırdıyor, kanım kaynıyor… Bir insan yürekten sevemez mi, ben seni yürekten sevdim" diyen evli erkeğe verilen beraat kararı verilmişti. Yargıtay o kararı oy çokluğu ile bozdu.

Olay 2008 Temmuz ayında gerçekleşti. Edinilen bilgilere göre Çeşme’de yaşayan S. B. (38)işyerindeyken Kocaeli’nde yaşayan Z. Ç. (61) tarafından arandı. Z.Ç telefonda kendisinden 21 yaş küçük S.B’ye “Seni oğluma alamadım ama kendime istiyorum. Sana içim kıpırdıyor, kanım kaynıyor… Bir insan yürekten sevemez mi, ben seni yürekten sevdim" dedi.  B. ile Ç. aynı zamanda aile dostları. Ç.’nin kızı, B.’nin ağabeyi ile evli.

 “Suç duyurusunda bulundu”

S.B. bu sözlere ağlayarak, “Nasıl olur Z. amca, ben size amca diyorum. Babam yaşındasınız, nasıl böyle bir şey söylersiniz” dedi. B., kendisine gelen bu telefonları ve Ç.’nin kendisine söylediklerini ailesine anlattı. B.’nin ailesi durumu Ç.’nin eşine bildirdi. Ç.’den üçüncü ve son telefon ise 23 Temmuz günü saat 11.06’da geldi. Ç. bu kez B.’ye “Bir insan yürekten sevemez mi, ben seni yürekten sevdim, ortalık karıştı, ailene yanlış anladığını söyle” dedi ve B.’den de konuyu kapatmasını istedi. B. durumu 25 Temmuz’da savcılığa bildirdi.

Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı, Ç. hakkında “Cinsel taciz” suçundan dava açtı. Davaya bakan mahkeme Ç. hakkında beraat kararı vermişti. Savcılık beraat kararına itiraz etti. Dosyaya bakan Yargıtay 14. Ceza Dairesi beraat kararını bozdu. Daire, Z. Ç.’nin cinsel taciz suçu işlediğine karar verdi. Dosya Yargıtay Ceza Genel Kurulu’na geldi. Kurul, Z. Ç.’nin cinsel taciz suçundan mahkûm edilmesi gerektiğine oy çokluğu ile karar verdi.

Kurul kararında “Şikâyetçi ile sanık arasında daha önce bir duygusal ilişki yok. Sanık ilk aramasında, şikâyetçiyi, cinsel yönden ahlâk temizliğine aykırı olarak rahatsız etti. Sanığın, şikâyetçiye hoşlandığını, sevdiğini ve kanının kaynadığını söylemesi cinsel taciz suçunu oluşturur” denildi.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ