KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Şevket Artık rahat uyuyacak
Şevket Artık rahat uyuyacak
Polis-Adliye
13 Ekim 2010 Çarşamba 13:06
  • 3592
  • 4

Şevket Artık rahat uyuyacak

Gebze ilçesinde 18 Ağustos tarihinde meydana gelen olayda bir aracın çarpıp kaçtığı Şevket Şahin’in hayatını kaybetmesine neden olan zanlı kazadan tam 52 gün sonra yakalandı.

18 Ağustos günü Gebze`de oturan ve Kocaeli Üniversitesi Matematik Öğretmenliği`ni bu yıl kazanan 19 yaşındaki Şevket Şahin, arkadaşlarına iftara giderken bir aracın altında kaldı. Şahin`e çarpan araç hızla olay yerinden kaçtı. Şevket Şahin, 13 gün kaldığı yoğum bakımda hayatını kaybetmişti. Gebze ilçe Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Asayiş Şubesi tarafından kurulan özel bir ekip kazadan tam 52 sonra zanlı Muhammet Güneş`i yakaladı. 


ÜNİVERSİTEYİ KAZANMIŞTI

18 Ağustos tarihinde de arkadaşları Üniversiteyi kazanan Şevket Şahin`i iftara davet etti. Beylikbağından Gebze`deki arkadaşlarına iftara giden Şevket Şahin, E-5 yan yol Omtaş fabrikası önünde minibüs beklerken hızla gelen bir aracın çarpması onucu ağır şekilde yaralandı. Görgü tanıklarının iddialarına göre Beyaz bir Kapalı Kasa Doblo araç yan yolda minibüs bekleyen Şevket Şahin`e hızla çarptı ve olay yerinden kaçtı.


YARALI HALDE 20 DAKİKA BEKLEDİ

Şevket Şahin, kazadan sonra 20 dakika olay yerinde bekledikten sonra 112 Acil ekibi geldi. Şahin önce Gebze Fatih Devlet Hastanesine, buradan da Darıca Farabi Hastanesi Yoğun bakım servisine sevk edilerek tedavi altına alındı. Şevket Şahin, 13 gün Darıca Farabi Hastanesi`nin yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi verirken, yaşamını kaybetti.


ZANLI FABRİKA KAMERASINDA ÇIKTI

Meydana gelen kazadan sonra Şevket Şahin`e çarpıp kaçan zanlının yakalanması için Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri özel bir ekip kurdu. Şahin`in ölümüne neden olan ve kazadan sonra olay yerinden kaçan araç ve şoförünü yakalamak için çalışmalara başlayan ekip önce Şevket Şahin`in kaza geçirdiği bölgede bulunan fabrikaların güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Yapılan incelemeler neticesinde bir fabrikanın güvenlik kamerasının kazayı çektiğini tespit ettiler.


PLAKAYA TÜBİTAK TESPİT ETTİ
Kameranın uzak çekim yapması nedeniyle Şevket Şahin`i çarpan aracın plakası bir türlü tespit edilemedi. Plakanın tespiti için kamera kayıtları TÜBİTAK`a gönderildi ve burada özel bir çalışma
ile görüntüyü iyileştirme program sayesinde yakın plan olarak aynı 8 araç plakası tespit edildi. Özel ekip bu 8 araç plakası üzerinde tek tek çalışma yaparak Şevket Şahin`e çarparak ölümüne neden olan
34 PN 484 beyaz Transit aracı tespit etti.
 

YEMEK FABRİKASI ARACI ÇIKTI
Gebze Emniyeti TÜBTAK`ın tespit ettiği aracın Kartal`da bir yemek firmasına ait olduğu belirlendi. Araç tespit edildikten sonra ekipler kartal`daki yemek fabrikasına gitti. Fabrikada yemek taşıyan aracın sürücüsü olan Muhammet Güneş(19), gözaltına alındı. Güneş,   çarpma esnasında önünde hasar olan aracı tamir ettirmek için götürdüğü tamir atölyesinde yakalanarak gözaltına alındı.
 

ÇOK KORKTUM
Olaydan 52 gün sonra yakalanarak Gebze ilçe Emniyet Müdürlüğünde sorgulanan Muhammet Güneş kaza Şevket Şahin`e çarptıktan sonra korkudan olay yerinden kaçtığını itiraf etti. Aracın önünde meydana gelen hasarı soranlara da bir köpeğe çarptığını söylediği öğrenildi. Muhammet Güneş, dün ifadesi alındıktan sonra Gebze Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ