KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Şifreli fuhuş çetesi çöktü!
Şifreli fuhuş çetesi çöktü!
Polis-Adliye
07 Kasım 2012 Çarşamba 12:44
  • 9075
  • 23

Şifreli fuhuş çetesi çöktü!

5 ilçeye baskın düzenlendi, 17 kişi gözaltına alındı, fuhuş çetenin şifre olarak Posta gazetesini kullandığı ortaya çıktı

YİNE “TAK TAK MUSTAFA”
Fuhuş yaptırdığı iddiasıyla defalarca gözaltına alınan ve bir yıl önce tutuklanarak cezaevine konulan ‘Tak Tak Mustafa` lakaplı Mustafa T.`yi serbest kalır kalmaz takibe alan ahlak polisi, yeni bir fuhuş çetesi kurduğunu tespit etti. Yeterli delilleri toplayan ekipler önceki gün operasyon için düğmeye bastı, İzmit başta olmak üzere Gölcük, Başiskele, Karamürsel ve Kartepe ilçelerinde toplam 17 adrese baskın düzenlendi.


ÇETE LİDERİ KANGREN OLMUŞ
Baskınlarda çete lideri olduğu iddiasıyla Mustafa T. ile birlikte M.A.(56), M.E.(35), T.İ.(37), L.E.(33), E.Y.(35), A.Y.(26), S.E.(37), A.A.A.(34), A.Ç.(27), E.Ş.(26), M.T.(35), E.Ç.(25), S.D.(31), R.A.(29), O.Y.(34) ve F.E.(31) gözaltına alındı. 'Tak Tak Mustafa' lakablı Mustafa T.'nin şeker hastalığından dolayı bir bacağında kangren oluştuğu, bu yüzden Kocaeli Devlet Hastanesi'nde tedavi gördüğü öğrenildi.


ŞİFRE; POSTA GAZETESİ 
Evlere yapılan baskınlarda cinsel gücü artırıcı haplar, çok sayıda porno film ve müşteri bağlantılarının yer aldığı bir ajanda bulunurken, çetenin polise yakalanmamak için müşterileriyle şifreli telefon konuşması yaptığı ortaya çıktı. Bu işe Posta gazetesini alet eden çete ‘kaç gazete` söylemini ilişki sayısı olarak adlandırırken, yerli yayın Türk, yabancı yayın ise yabancı uyruklu kadın manasına geliyor. Çete üyeleri 'Gazetenin okunacağı yer' olarak ise fuhuş yapılacak yeri kastediyor.


GECELİĞİ 500 TL
Özbek uyruklu Shaxnosa Xujamova(25), Gürcü uyruklu Inga Balanchivadze(39), Natalia Turiesvili(31), Ianna Garibova(38), Eteri Gogoladze(50) ve Tamar Pheikrishivali(49)'nin Türkiye'ye daha iyi iş imkanı için geldikleri ancak fuhuş batağına sürüklendikleri öğrenildi. Geceliği 500 ila bin TL arasında pazarlanan yabancı uyruklu kadınlar sınır dışı edilecek. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ