KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Sigara çetesi çökertildi
Sigara çetesi çökertildi
Polis-Adliye
04 Kasım 2010 Perşembe 14:39
  • 1946
  • 2

Sigara çetesi çökertildi

Kocaeli polisinin sigara kaçakçılığı yapan çeteye yönelik 5 ilde gerçekleştirdiği eş zamanlı operasyonlarda 12 bin paket sigara ele geçirildi. 9 zanlı ise gözaltına alındı

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Mali Bürosu ekipleri, doğu illerinden Kocaeli ve İstanbul`a getirdikleri sigaraları pazarlayan çeteye yönelik 5 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlarda çete lideri olduğu ileri sürülen Ramazan D.`nin de içinde bulunduğu 9 kişi gözaltına alınırken, 12 bin paket kaçak sigara ve 30 şişe kaçak içki ele geçirildi.
 

EŞ ZAMANLI OPERASYON
Olay iddialara göre şu şekilde gelişti: Doğu illerinde oturan bir grubun şehirlerarası otobüslerle üzeri cam bardak kaplı ancak altında kaçak sigara olan paketleri ilimize gönderdiği ihbarını alan Kocaeli polisi soruşturma başlattı. Başlatılan soruşturma kapsamında çeteyi takibe alan ekipler operasyon için düğmeye bastı. Polis İstanbul, Eskişehir, Ağrı, Iğdır ve ilimizin Gölcük ilçesinde belirlenen noktalara eş zamanlı olarak operasyon gerçekleştirdi.
 

9 ZANLI GÖZALTINDA
5 ilde 11 ayrı eve yapılan baskınlarda 12 bin paket kaçak sigara ile 30 şişe kaçak içki ele geçirildi. Operasyon kapsamında çetenin lideri olduğu ileri sürülen Ramazan D. (44), çete üyeleri Ahmet T. (30), Yusuf T. (35), Hüseyin Ö. (37), eşi Sevim Ö. (34), Mehmet K. (50), Sürmeli K. (20), Türker B. (31) ve Bekir A. (44) gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar İl Emniyet Müdürlüğü`ne getirildi.
 

BAKKALLARDA SATILIYOR
Zanlılardan Hüseyin Ö. ile Sevim Ö.`nün Gölcük`te gözaltına alındığı ve kargo ile gönderilen kaçak sigaraları Sevim Ö.`nün teslim aldığı ileri sürüldü. Çete üyelerinin sigaraları, yakalanmaması için otobüslere yükledikleri cam bardakların altında zulaladıkları iddia edildi. Kaçak sigaraların seyyar tezgahlarda, mahalle bakkallarında satıldıkları ileri sürüldü. İfadelerin alınan 9 zanlı Gölcük Adliyesi`ne sevk edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ