KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Sokak ortasında avukatı bıçakladılar
Sokak ortasında avukatı bıçakladılar
Polis-Adliye
21 Eylül 2010 Salı 09:35
  • 5278
  • 1

Sokak ortasında avukatı bıçakladılar

Kocaeli Barosu’nun emektar avukatlarından 68 yaşındaki Mustafa Turalıoğlu(68), dün akşam Karamürsel’de bıçaklı saldırıya uğradı

Kocaeli Barosu üyesi, Karamürsel`de avukatlık yapan Mustafa Turalıoğlu(68), dün akşam saat 21.30 sıralarında bürosundan çıkıp evine gittiği sırada sokak ortasında arkadan gelen İsmail Temiz adlı şahıs tarafından bıçaklandı. Sol bacağının baldırından bıçaklanan Turalıoğlu, çevrede bulunan esnaflar tarafından Karamürsel Devlet Hastanesi`ne kaldırıldı.
 

SÜREKLİ PARA İSTİYORDU
Karamürsel Devlet Hastanesi acil serviste tedavi altında bulunan avukat Mustafa Turalıoğlu, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi. “İsmail Temiz adında bir ruh hastası var. Benden sürekli para istiyordu. Durumuna acıyıp birkaç kez kendisine para verdim. Bunu alışkanlık haline getirdi. Sürekli istemeye başladı. Bende her seferinde kendisini tersleyip para vermiyordum.
 

ARKADAN GELİP BIÇAKLADI
Olay günü gecesi saat 21.30 sıralarında büromdan çıktım. Evime giderken İsmail temiz`in Buzdağ Kebap salonun önünde oturduğunu gördüm. Onu görünce adımlarını daha hızlı atıp yanından hızlıca geçmek istedim. Arkamdan bana yaklaşarak hiçbir şey söylemeden sadece ‘Seni burada yaşatmayacağım` diyerek bıçağı sol bacağımın baldırına sapladı.
 

ÇOK KAN KAYBETTİ
Acılar içinde yere yığıldım. Bacağımda çok kan akıyordu. Çevreden yetişen esnaflar tarafından hemen Karamürsel Devlet Hastanesi`ne kaldırıldım. 10 dakika daha geç kalmış olsam kan kaybından hayatımı kaybedecektim. Gerekli müdahale yapıldı. Şimdilik hayati tehlikeyi atlattı. Zanlıdan şikayetçiyim” dedi,
 

ZANLI YAKALANDI
Avukat Mustafa Turalıoğlu`nu arkadan yaklaşarak bıçaklayan İsmail temiz, olaylar bir iki saat sonra Karamürsel polisi tarafından kıskıvrak yakalandı. Psikolojik sorunları bulunan zanlı İsmail temiz, karakolda sorgulandıktan sonra Adalete teslim edildi.
 

ARIKAN: SALDIRIYI KINIYORUZ
Kocaeli Barosu Başkanı Cumhur Arıkan, meslektaşlarının adi bir şekilde bıçaklanmasına çok üzüldüklerini söyledi. Arıkan, “Olaydan hemen sonra Karamürsel`e gittim. Meslektaşımı Hastane`de ziyaret ettim. Yaşanan olay mesleki bir sorundan kaynaklanmıyor. Psikolojik sorunları olan şansın saldırısıdır. Baro olarak gereğini yapacağız ve olayın peşini bırakmayacağız” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ