KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Aras: Paralar rantiyecilere gidiyor
Aras: Paralar rantiyecilere gidiyor
Siyaset
18 Nisan 2010 Pazar 15:47
  • 1182
  • 1

Aras: Paralar rantiyecilere gidiyor

SP İzmit İlçe divanında konuşan Mehmet Aras, belediye bütçesinin rantiyecilere gittiğini savundu

SP İzmit İlçe Teşkilatı, parti binasında mart ayı ilçe divan toplantısını yaptı. İlçe başkanı Mustafa Can ile GİK üyesi Mehmet Aras`ın hazır bulunduğu toplantıya partililer yoğun ilgi gösterdi. Toplantının açılış konuşmasını yapan SP İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can, başörtüsü eylemlerine katılımın beklenen düzeyde olmadığını söyleyerek, “AKP, 2002 yılından beri iktidarda. Ancak hala başörtüsü sorunu çözülemedi. AKP`ye halkımız tarafından gereken destek verilmiştir. Ancak bu durum karşısında parmaklarını dahi oynatmadılar. Çocuklarımız hala sınavlara başlarını açarak giriyorlar. Bu zulme AKP seyirci kalıyor” dedi.

LALELERİN HALİ NE?
AKP`nin halkın karşısında mazlum rolü oynamaya hazırlandığını söyleyen Can, “Halkımız AKP`ye daha ne verecek yüzde 47 verdi, ne istiyorlar yüzde 77`mi? AKP`lilerin sorunu çözme diye bir derdi yok” diye konuştu. Konuşmasına yerel yönetimleri eleştirerek devam eden Can, “Belediye hizmet alanları satılmak isteniyor. Bu satışın amacı nedir? Hayırsız evlat gibi baba malını satmayı biliyorlar. Bunun yanı sıra lalelerin halini gören var mıdır? Yürüyüş yolunun etrafındalar. O paralar kimsenin cebinden ödenmedi. Vatandaş tarafından ödendi. Elektrik ve su faturası ödeyemeyen insanlarımız tarafından ödendi. Lale festivali yerine halkımızın faturalarında indirim yapın, hizmet budur” diye konuştu.

RANTİYECİLERE GİDİYOR
SP GİK Üyesi Mehmet Aras ise “Halkımıza zulüm edilmektedir. IMF politikaları halkımızı bu duruma düşürmüştür. Son 7 yılda 72 milyon insanımız 16 bin kişiye bakmıştır. Bu 16 bin kişiye 532 katrilyon, 72 milyon kişiye 72 katrilyon aktarıldı. AKP İl Başkanlığı`nın etrafında parti kurulmadan önce bir banka dahi yoktu. Şimdi 7 tane banka var. 16 bin kişi oraya gidiyor. Rantiyeciler-ihaleciler oraya gidiyor” diye konuştu. “AKP`ye oy verenler saç baş yoluyor” diyen Aras konuşmasına şöyle devam etti; “2009 yılında Büyükşehir Belediyesi`ne ayda 137 trilyon para gelmektedir. Yıllık bütçesi birçok bakanlığın bütçesinden büyük. İşçiye 30 trilyon ödeniyor. Kalan para nereye gidiyor. Yapılan hizmetler ortada. Paralar rantiyecilere gitmektedir.” Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ