KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
İl Genel Meclisi’nde, AKP avantajını kullandı
İl Genel Meclisi’nde, AKP avantajını kullandı
Siyaset
08 Nisan 2010 Perşembe 17:53
  • 917
  • 0

İl Genel Meclisi’nde, AKP avantajını kullandı

İl Genel Meclisi üyelerinden seçilecek il encümenliğinde AKP ve CHP çıkarttıkları listelerle yarıştı. Seçimde üye fazlalığını elinde bulunduran AKP, CHP listesini ikiye katladı

Genelde tartışmalarla ön plana çıkan İl Genel Meclisi`nin toplantısı, seçim olmasına rağmen bu sefer sakin geçti. Nisan ayı dördüncü birleşimi dün gerçekleştirilen mecliste gündem maddeleri olarak; il encümenliğine beş, Gölcük-Başiskele Termal Turizm Merkezi Birliği Meclisi`nin kurulması için de altı kişinin seçimi ve engelli vatandaşlara 14 akülü araba verilmesi görüşüldü. Mecliste ilk olarak il encümenliğinin seçimi vardı. Gizli oylamayla yapılan seçimlerde AKP ve CHP grubu birer liste çıkardı.

AKP`LİLER KAZANDI
CHP meclis üyelerinden oluşan listede; İsmet Kanık 15, Tehlat Osmanoğulları 16, Adnan Tok 16, Dursun Genç 16, Evnur Sandal 17 oy aldı. AKP`li meclis üyelerinden oluşan listede ise Ömer Demirtürk 33, Halis Öz 36, Abdullah Behçet Ersan 35, Ahmet Haluk Şen 35, Kemal İrfan Akkuş 36 oy aldı. Böylelikle AKP`nin listesi il encümen seçimini kazanmış oldu. İl encümeni üyelerinin seçiminin ardından ise Gölcük-Başiskele Termal Turizm Merkezi Birliği Meclisi`nin oluşumunda görev almak üzere üyeler arasından dört asil, iki yedek üyenin oylaması da gizli yapıldı.

KOMİSYONA GÖNDERİLDİ
Tek liste girilen seçimde Celal Özkaraaslan 44, Recep Uzunoğlu 49, Hasan Sahip İstif 43, Ahmet Hilmi Elmas 43 oy alarak asil üye seçildi. Yedek üye olarak ise Ömer Uzuner 47, Süleyman Mirik 48 oy aldı. Seçimlerin ardından görüşülen engelli vatandaşlara 14 akülü araba verilmesi maddesi de engelliler komisyonuna gönderildi. Meclis dilek ve temennilerin ardından sonlandırıldı. Nisan ayının son birleşimi bugün yapılacak.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ