KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli’de 1 yılda 4 bin 100 kişi fakirleşmiş
Kocaeli’de 1 yılda 4 bin 100 kişi fakirleşmiş
Güncel
13 Ağustos 2010 Cuma 12:09
  • 1342
  • 1

Kocaeli’de 1 yılda 4 bin 100 kişi fakirleşmiş

Bir ülkenin zenginliği insanların refah seviyesiyle belli olur.

Üretimin ve istihdamın artması, insanların alım gücünün artması, esnafın canlanması, açlık sınırının azalması gibi nedenlerle ölçülecek refah seviyesi sanırım ülkemizde yanlış anlaşılıyor.
Bu daha çok Başbakan`ın ‘Ulusa Sesleniş` programlarında ortaya çıktığı gibi Ramazan ayında belediyelerin yaptığı yardımlarla da ortaya çıkıyor.
Başbakan ulusa sesleniş programlarında ‘Çok şükür` ile başlayan cümlelerinin sonunda yardım yaptığı insanların sayısını gurur duyarak dile getiriyor.
Tıpkı Büyükşehir Belediyesi`nde olduğu gibi.
Geçtiğimiz yıl iftar çadırında 5 bin kişiye yemek veren Büyükşehir bu yıl bu sayıyı 6 bin 500 yaparken evlerinden çıkamayanlar için iftar-sahurlarda evlere gönderdiği yemeklerini de bin 400`den 4 bine çıkarttı.
Bu demek oluyor ki geçen yıla göre sadece ilimizde yemeğe muhtaç olan insan sayısı 4 bin 100 kişi arttı.
İşin ilginç yanı Büyükşehir yetkilileri bunu her yıl gurur duyarak açıklıyor. Her konuşmasında ülkenin gerçeklerini görmezden gelerek esnafın daha çok kazandığını, alım gücünün arttığını işsizliğin büyümediğini söyleyerek pembe tablolar çizen AKP, vatandaşa balık tutmayı öğretmek yerine balık vermeye devam ediyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ