KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Tefeciler hakim karşısında
Tefeciler hakim karşısında
Polis-Adliye
21 Aralık 2010 Salı 15:00
  • 2349
  • 0

Tefeciler hakim karşısında

Gölcük ve Sinop merkezde yapılan operasyonla çökertilen tefeci çetesinin 12 üyesi adliyeye sevk edildi

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi`ne bağlı organize suçlar bürosu ekipleri yaklaşık 6 aydır takipte tuttukları tefecilere yönelik olarak önceki gün Gölcük ilçesinde ve Sinop merkezde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Özellikle Gölcük de çok sayıdaki esnafa para veren ve esnaftan paraları faiziyle tahsil ettikleri iddia edilen çeteyi takip eden polis ekipleri önceki gün şafak operasyonu düzenlemişti. Yapılan baskında iki farklı tefeci grup çökertildi.
 

SENET ELE GEÇİRİLDİ
Gölcük ilçesinde faaliyette bulunduğu ileri sürülen çetenin lideri olduğu öğrenilen Neşet Y. (39), Soner Y. (31), Volkan T. (28), Aydın T. (59), İbrahim T. (32), Yunus T. (26), Abidin T. (31), Fatih D. (20) ile Sinop ilinde faaliyet gösteren diğer tefeci grubun lideri Cengiz K. (34), Nami K. (60), Medet D. (41) ve Vahit D. (64) gözaltına alındı. Yapılan baskında gözaltına alınan zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda da çok sayıda çek ve senet ele geçirildi.
 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
20 kişinin gözaltına alındığı baskında cumhuriyet savcısının talimatıyla 8 kişi ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Diğer 12 zanlı ise ifadelerinin ardından sabah saatlerinde suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak, tefecilik, örgüt adına aracılık yapmak ve tehdit suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi. 40 müştekinin emniyet müdürlüğüne gelerek şikayetçi olduğu çeteyle ilgili esnafa borç para verdikleri ve işlettikleri faizle parayı geri istedikleri esnafı tehdit ederek zorla çek veya senet imzalattıkları iddia edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ