KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Tilkiler adliyede
Tilkiler adliyede
Polis-Adliye
23 Eylül 2009 Çarşamba 12:31
  • 7007
  • 8

Tilkiler adliyede

Yaklaşık 7 ay önce park tartışması sırasında 29 yaşındaki Körfezli Ercan Uludaş’ı öldürerek firar eden Zeki Tilki ile birlikte gözaltına alınan 10 kişi sabah saatlerinde Körfez Adliyesi’ne sevk edildi

28 Şubat 2009 tarihinde 95 Evler'de yaşanan araç park kavgasında pazarcılık yapan Ercan Uludaş'ı öldürüp 2 kişiyi de yaralayan Zeki Tilki olayın ardından firar etmiş ve yapılan tüm aramalara rağmen yakalanamamıştı. Cinayetin ardından soruşturma başlatan ekipler, Tilkiler Otomotiv'de tefecilik yapıldığının belirlenmesi üzerine soruşturmayı derinleştirmişti. Zeki Tilki'nin kardeşleri Nihat ve Cemal Tilki'nin ağabeylerini ziyarete gideceğini belirleyen ekipler Mersin'de lüks bir villaya yaptıkları baskın sonunda Zeki Tilki ve iki kardeşini gözaltına almıştı.

GÖZALTI 10'A YÜKSELDİ

Zeki Tilki'nin iki kardeşiyle birlikte gözaltına alınmasının ardından İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele ekipleri bu sefer de Körfez'de baskın yaparak Tilkiler Otomotiv'de çalışan Nurettin, Emrah ve Ünal Tilki, İsmail Hakkı Öner, Fethi Başer, Seda Süme'yi gözaltına almıştı. Arife akşamı yapılan baskınlarda gözaltına alınan Zeki Tilki ve iki kardeşi uçakla emniyet müdürlüğüne getirilerek sorgularına başlanmıştı. Ayrıca olayla ilgili olarak Zeki Tilki'nin işlediği cinayete bakan savcıyla aracılık yaptığı ileri sürülen demir çelik üzerine işyeri bulunan Osman Ceylan da polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Üç gündür ifadeleri devam eden 10 kişi sabah erken saatlerde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık raporları alındıktan sonra Körfez Adliyesi'ne sevk edildi. Ayrıca gözaltına alınan kişilerin ev ve işyerlerine yapılan baskınlarda ele geçirilen çek ve senetlerin değerlerinin 3 milyon TL olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan Nurettin Tilki ve Osman Ceylan'ın sık sık Moskova, Gürcistan ve Kıbrıs'a giderek paraları oralarda harcadıkları da iddia edildi.
Zeliha YALÇIN

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ