KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Yenidoğan meydan savaşında 7 kişi tutuklandı
Yenidoğan meydan savaşında 7 kişi tutuklandı
Polis-Adliye
21 Eylül 2010 Salı 13:50
  • 6655
  • 8

Yenidoğan meydan savaşında 7 kişi tutuklandı

Yenidoğan’da bir kişinin öldüğü, 18 kişinin de yaralandığı kavgada adliyeye sevk edilen 9 kişiden 7’si tutuklandı

Yenidoğan Mahallesi Nurettin Paşa Caddesinde oturan iki grup arasında çıkan tartışmaya mahalle sakinleri de eklenince ortalık karışmıştı. Çıkan kavga sonrasında Kurtuluş Esmez (31) yaşamını yitirirken Bahriye Erkut, Maksut Kartal, Ferhat Karakoç, Okan Arpa, Tugay Yüzel, Murat Özçivi, Ferdi Kartal, Ramazan Turcan, Şenol Özdemir, Selçuk Arpa, Ahmet Özdemir, Recep Ballaççeki, Erkan Özdemir, İskender Can, Leyla Çivi, Serkan Demirci ve Ahmet Can yaralanmışlardı. Olayın ardından mahalle polis ekipleri tarafından ablukaya alınırken, olayda yaşamını yitiren Kurtuluş Esmez ise dün sıkı polis güvenliğiyle gözyaşları arasında toprağa verildi. Cenazede ve sonrasında mahallede herhangi bir olay meydana gelmedi.
 


KÜÇÜK CEPHANE

Olayların büyümemesi için polisler hala mahallede nöbet tutarken, olayın ardından Asayiş Şubesi Cinayet Masası ekipleri soruşturma başlatmıştı. Bu kapsamda tüfeği kullandığı iddia edilen bohçacı olarak tabir edilen gruptan Yaşar Kumaş ile birlikte oğulları Bekir Kumaş, Sami Kumaş ile birlikte Hüseyin Döndür limoncu olarak bilinen gruptan ise İsmail Can, İsmail Tuğral, Mustafa Yüzel, Yunus Akkuş ve Recep Akkuş ile M.T. gözaltına alındı. Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda ise adeta küçük bir cephanelik ortaya çıkarıldı. Yapılan aramalarda 4 adet av tüfeği, bir adet kuru sıkı silah, 260 adet mermi ile iki adet döner bıçağı ele geçirildi.
 


KONUŞMAK İÇİN GİTTİK

Gözaltına alınan zanlıların tek tek ifadeleri alınırken, zanlılarının hiçbirinin cinayeti kabul etmediği öğrenildi. Esmez`in ise hangi silahtan çıkan kurşunla öldürüldüğünün gelecek olan balistik raporunun ardından netlik kazanacağı öğrenildi. Gözaltına alınan ve birçok kişinin yaralanmasına sebep verdiği ileri sürülen bohçacılar grubundan Yaşar Kumaş`ın ifadesinde “Olay günü oğlum Sami Kumaş`ı karşı tarafından gençleri darp etmişler. Emre Can isimli kişi de oğlumun cebindeki parasını almış. Ben de olayı duyunca konuşmak için gençlerin yanına gittim. Bizlere de saldırdılar. Bizleri evlerimize doğru kovalamaya başladılar. Evlerimize ve bizlere zarar vereceği düşüncesiyle biz de silahları kullandık ama sadece havaya ateş açtık” dediği iddia edildi.
 


7 KİŞİ TUTUKLANDI

Gözaltına alınan limoncular grubu üyelerinin de olayı kesinlikle kabul etmedikleri öğrenildi. Zanlıların ifadelerinde “Gençlerin kavga ettiklerini duyunca bizler de sokağa çıktık. Biz kavgayı ayırmak için olay yerine gittik. Bize ellerindeki tüfeklerle ve bıçaklarla saldırmaya başladılar. Kendimizi korumaya çalıştık. Ama biz kimseye zarar vermedik, kimseyi de öldürmedik” dedikleri öğrenildi. 2 gündür gözaltında bulunan zanlılardan M.T. isimli zanlı ifadesinin ardından savcılığın talimatıyla serbest bırakılırken Mahkemeye sevk edilen sanıklardan Erdal Kumaş, Yaşar Kumaş, Sami Kumaş, Hüseyin Döndür, İsmail Can, Mustafa Yüzel, Recep Akkuş tutuklanırken, İsmail Tuğral ile recep Akkuş ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ