KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Yine o hırsız
Yine o hırsız
Polis-Adliye
29 Kasım 2012 Perşembe 12:56
  • 2889
  • 6

Yine o hırsız

Geçtiğimiz ay barlar sokağında bulunan bir dizi dükkandan hırsızlık yapan, ancak sevk edildiği adli merciilerce serbest bırakılan şahıs, dün akşam da İzmit'te üç dükkan girdi

Alınan bilgi ve iddilara göre; İzmit kent merkezinde faaliyet gösteren dükkanlar dün gece geç saatlerde bir bir soyuldu. Yenişehir Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde bulunan Y.A.'nın sahibi olduğu tatlıcı, İ.Ş.'ye ait Mehmet Ali Paşa Mahallesi Bağdat Caddesi üzerindeki doğalgaz dükkanı, M.K.'ya ait Karabaş Mahallesi Leyla Atakan Caddesi üzerindeki lokantanın kapıları zorlanarak içeri girildi ve dükkanlarda toplam 120 TL bozuk para çalındı. 


SUÇUNU KABUL ETTİ

Ertesi sabah dükkanlarını açmaya gelen esnaflar soyulduklarını anlayınca, durumu hemen polis ekiplerine haber verdi. Konu hakkında soruşturma başlatan İzmit İlçe Asayiş Bürosu Amirliği ekipleri tanık ifadelerinden de yararlanarak, hırsızın, geçtiğimiz ay barlar sokağında bir dizi hırsızlık olayını gerçekleştiren Dinçer K. olduğunu tespit edildi. Daha önceden de çok sayıda hırsızlık sabıkası olduğu öğrenilen zanlı ikametinin bulunduğu Yenidoğan Mahallesi'nde gözaltına alındı. Zanlının ifadesinde suçu kabul ettiği öğrenilirken, ifadesi alınan zanlı sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ