KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Zehir tacirlerinden 8’i tutuklandı
Zehir tacirlerinden 8’i tutuklandı
Polis-Adliye
19 Ekim 2010 Salı 09:19
  • 2776
  • 5

Zehir tacirlerinden 8’i tutuklandı

142 kilogram eroin maddesinin ele geçirildiği baskında uyuşturucu çetesine üye oldukları iddia edilen 10 kişiden 8’i tutuklanarak cezaevine gönderildi

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi`ne bağlı narkotik polisleri 2008 yılından bu yana takip ettikleri çeteyi geçtiğimiz cuma günü düzenlenen operasyonla çökertmişlerdi. Kocaeli Emniyeti`nin Van`dan gelen minibüste yaptığı baskında 142 kilogram eroin maddesi ele geçirilmiş, çeteye üye oldukları gerekçesiyle de İstanbul, Van ve Hakkari`de eş zamanlı operasyonlarla 10 kişi gözaltına alınıp, ilimize getirilmişti.
 

TUTUKLANANLAR
Dört gün boyunca emniyet müdürlüğünde ifadeleri alınan zanlılar önceki gün uyuşturucu ticareti ve uyuşturucu nakliyeciliği yapmak suçlamasıyla İstanbul Beşiktaş Adliyesi`ne sevk edildi. Gözaltına alınan zanlılardan Fuat Ete, Ramazan Şenay, Suat Karademir, Aydın Durur, Mehmet Üçoş, Musa Aba, Necmettin İçgüleç ve Abdülhalik Eyilir tutuklanırken, Metin M., Cengiz B. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ