KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Büyükşehir, Belde A.Ş. davasında taraf olsun
Büyükşehir, Belde A.Ş. davasında taraf olsun
Siyaset
12 Nisan 2010 Pazartesi 17:58
  • 2444
  • 4

Büyükşehir, Belde A.Ş. davasında taraf olsun

CHP İl Hukuk Komisyonu ve İl Başkanı Ferhan Şensoy dün parti binasında gerçekleştirdikleri basın açıklamasıyla Büyükşehir’i Belde A.Ş. davasında taraf olmaya davet etti

CHP`li Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Ali Haymanalı`nın Belde A.Ş. davasına müdahil olma talebinin mahkeme tarafından reddedilmesi üzerine CHP İl Hukuk Komisyonu dün il başkanı Ferhan Şensoy`un da katılımıyla basın açıklaması gerçekleştirdi. Şensoy, suçtan zarar gören kurum olarak Büyükşehir Belediyesi`nin iddia makamı yanında davaya katılması gerektiğini dile getirdi.

TALEP REDDEDİLDİ
Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından suçtan zarar gören taraf olarak Büyükşehir Belediyesi`nin gösterildiğini ifade eden Şensoy, sanık avukatlarının da davaya katılma hakkının Haymanalı`da değil Büyükşehir Belediyesi`nde olduğunu dile getirdiklerini hatırlatarak şunları kaydetti;

ZARAR GÖREN KURUM
“Partimizin politikaları doğrultusunda hareket eden Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Haymanalı`nın davaya katılma hakkının olmadığını iddia ettiler. Bu iddianın en önemli dayanağı suçtan zarar gören kurum durumunda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi`nin davada iddia makamının yanında yer almaması oluşturmaktadır.

MECLİS ÜYELERİ KATILACAK
Büyükşehir`in davaya katılmama doğrultulu tavrının sürmesi halinde davaya partili tüm meclis üyelerimiz katılma talebinde bulunacaktır. Sayın Karaosmanoğlu`nu iddia makamı yanında davaya katılmaya çağırıyoruz. Bunun, görevleri yönünden yasal zorunluluk olduğunu; görevin yerine getirilmemesinin suç oluşturacağını hatırlatıyor ve uyarıda bulunuyoruz.”

TARAF OLMAYA DAVET
Ardından Belde A.Ş. davasının hukuki boyutunu açıklayan CHP İl Hukuk Komisyonu Başkanı Mehmet Tekdemir konuyu takip edecekleri söyleyerek, “İddialara göre park ve bahçelerin bakım hizmetleri karşılığında Belde A.Ş.`ye ödenen miktarın yüksek olduğu söyleniyor. Büykşehir`i bu davada taraf olmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ