KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Zeki Tilki yakalandı
Zeki Tilki yakalandı
Polis-Adliye
20 Eylül 2009 Pazar 09:19
  • 12444
  • 49

Zeki Tilki yakalandı

İstanbul polisi aradan 10 ay geçmesine rağmen Cem Garipoğlu’nu yakalayamadı ve katil zanlısı kendisi teslim oldu, ancak Kocaeli polisi Zeki Tilki’yi 7 ay sonra saklandığı delikten çıkardı

İstanbul polisi, vücudu parçalara ayrılarak bir çöp konteynerine atılan 17 yaşındaki Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nu aradan 10 ay geçmesine rağmen yakalayamadı ve zanlıyı ailesi kendi elleriyle teslim etti. Ancak Kocaeli polisi 29 yaşındaki Ercan Uludaş'ı gözünü kırpmadan öldüren Zeki Tilki'yi 7 ay sonra saklandığı delikte buldu. Gazetemizin ısrarlı yayınları da Kocaeli polisinin üzerinde etkili oldu ve Zeki Tilki sonunda yakayı ele verdi.

7 AYDIR KAYIPTI

28 Şubat 2009 tarihinde, 95 Evler mevkiinde park yüzünden çıkan kavgada pazarcı Ercan Uludaş'ı öldürüp, 2 kişiyi de yaralayan Zeki Tilki olayın ardından firar etmişti. Yaklaşık 7 aydır aranan katil zanlısı Zeki Tilki telefon kullanmadığı ve bilgisayardan uzak durduğu için teknik takibe de takılmamıştı. Kocaeli polisi çareyi Zeki Tilki'nin yakınlarını çembere almakta buldu. Zeki Tilki'nin kardeşlerinin bayram ziyaretine gideceğini öğrenen Kocaeli polisi harekete geçti.

MERSİN'DE YAKALANDI
Zeki Tilki'nin kardeşleri Nihat ve Cemal Tilki'nin ağabeylerini ziyaret edeceğini öğrenen Kocaeli polisi, iki kardeşin peşine düşerek Mersin'e kadar gitti. Burada bir akrabasının evinde saklanan Zeki Tilki, yapılan baskında kardeşleriyle birlikte gözaltına alındı. Zeki Tilki ve iki kardeşinin gözaltına alınmasının ardından Körfez ilçesinde de seri operasyonlar düzenlendi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ